fot. Netflix

Scenarzyści „Wiedźmina” nie są fanami książek Sapkowskiego i gier CD Projekt RED. „Niektórzy z nich drwili z materiału źródłowego”


24 października 2022

Podziel się newsem:

Beau DeMayo, jeden z byłych scenarzystów serialu Wiedźmin od Netflixa, wyznał, że jego współpracownicy nie byli zbyt wielkimi fanami książek Andrzeja Sapkowskiego i gier CD Projekt RED.

Wiedźmin nie podobał się nawet scenarzystom?

Wiedźmin od Netflixa ma raczej negatywną opinię wśród fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego. Jeden ze scenarzystów serialu, Beau DeMayo, w instagramowym Q&A uchylił rąbka tajemnicy na temat podejścia do materiału źródłowego.

Pracowałem przy serialu Wiedźmin, gdzie scenarzyści po prostu nie lubili książek ani gier. Niektórzy z nich nawet drwili z materiału źródłowego. Jest to idealny przepis na katastrofę i złe morale. Fandom jest swego rodzaju papierkiem lakmusowym, który sprawdza ego i sprawia, że wszystkie zarwane noce są tego warte. Zanim będzie się mogło dodać coś do spuścizny danego dzieła, najpierw trzeba nauczyć się je szanować

– powiedział DeMayo.

Beau DeMayo jest autorem dwóch odcinków Wiedźmina: Zdradziecki księżyc z pierwszego sezonu oraz Kaer Mohren z drugiego. Napisał także scenariusz do filmu anime Wiedźmin: Zmora wilka. Jest również współautorem scenariusza do trzech odcinków serialu Moon Knight.

Powrót na szlak

Trzeci sezon serialu Netflixa tym razem nie ukaże się zimą. Platforma zmieniła nieco cykl wydawniczy produkcji o Białym Wilku i Geralt z Rivii ponownie wyruszy na szlak latem 2023 roku. Gigant streamingowy ma zaadaptować Czas pogardy – drugą część sagi, w skład której wchodzi pięć pozycji. Geralt i Ciri próbują zgłębić moce dziewczyny, zaś sam Biały Wilk musi odsunąć na bok swoje neutralne podejście do polityki na Kontynencie. W rolach głównych powrócą oczywiście Henry Cavill i Freya Allan.

Scenarzyści „Wiedźmina” nie są fanami książek Sapkowskiego i gier CD Projekt RED. „Niektórzy z nich drwili z materiału źródłowego”
fot. Netflix

Tej zimy czeka nas za to inny serial z uniwersum. Czteroodcinkowy Wiedźmin: Rodowód krwi ma przedstawić genezę pierwszego zabójcy potworów. W produkcji wystąpią Michelle Yeoh, Jacob Collins Levy, Laurence O’Fuarian, Sopie Brown i Minnie Driver. Serial zadebiutuje 25 grudnia 2022 roku.

Wiedźmin: Rodowód krwi – teaser

Beau DeMayo, jeden z byłych scenarzystów serialu Wiedźmin od Netflixa, wyznał, że jego współpracownicy nie byli zbyt wielkimi fanami książek Andrzeja Sapkowskiego i gier CD Projekt RED. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →