fot. Marie Marou

Pop, rock i alternatywa – przewodnik po najlepszych koncertowych propozycjach


27 stycznia 2022

Podziel się newsem:

2022 ma być powrotem do korzeni i zapowiada się jako rok z ogromną sceniczną aktywnością artystów. Pop, rock, alternatywa – jest tego mnóstwo, dlatego przedstawiamy subiektywny przewodnik koncertów, które naprawdę warto zaliczyć.

Od popu do alternatywy, czyli 2022 rok z Fource Entertainment

Początek roku niósł dobre wieści – wielu artystów ogłaszało lub potwierdzało terminy swoich tras koncertowych, przez co fani ponownie mogli wybierać i przebierać w odpowiednich dla siebie propozycjach. Nie wspominając o tym, że ci najwytrwalsi i najcierpliwsi wciąż czekają na przeniesione wydarzenia z poprzednich lat. Koncertowe propozycje sypią się jak z rękawa, co stwarza jednak pewien problem – jak wybrać pomiędzy nimi? Co z tymi eventami, które przez nieustanne zmiany dat nakładają się na siebie? Najsłuszniej byłoby nie wybierać wcale i iść na wszystko, jak leci. Szkoda, że nie jest to jednak takie proste…

Przedstawiamy więc kilka opcji, które uważamy za totalne must see w tegorocznym sezonie koncertowym. Pop, rock, alternatywa – wszystkiego po trochu, by każdy spośród fanów muzyki znalazł coś dla siebie. Eventy Fource Entertainment stawiają na jakościowość oraz nieoczywistość, dlatego też w poniższej liście znajdziecie zarówno artystów popularnych, jak i tych nieco bardziej niszowych, którzy zdecydowanie są warci sprawdzenia. Zresztą… sami się przekonajcie!

pop fource koncerty aurora
via Facebook/Aurora

Conan Gray – romantyk światowego poziomu

Artysta bez wątpienia osiągnął już ogólnoświatowy sukces, przy czym jest na dobrej drodze, by stać się jednym z najważniejszych głosów w międzynarodowej alternatywie. Jak dotąd wydał tylko jeden długogrający album, Kid Krow z 2020 roku, na którym znajdziecie takie hity jak przebojowy Maniac, Checkmate, łagodną Affluenzę czy urokliwe The Story. Tyle wystarczyło, by zrobiło się o nim głośno. No i skoro tyle pokazał wraz z pierwszym strzałem, niecierpliwie czekamy na kolejne. Jigsaw to jego pierwszy singiel po przerwie i nie ukrywamy, że to byłaby rozkosz – usłyszeć go na żywo.

Conan Gray wystąpi na warszawskim Torwarze w środę 11 maja 2022 roku.

Young Guv – niedaleko od tych, co pierwsi pisali britpop

Kolejna propozycja to muzyka, która pozwoli na nieznaczne cofnięcie się do przeszłości. Twórczość Young Guva to współczesny britpop w najczystszej postaci, aczkolwiek poddany przemyślanemu procesowi postarzania. Jeśli lubicie kapele jak Blur czy The Cure, totalnie powinniście dać szansę artyście, który mocno walczy o powrót gitarowej muzyki na większe sceny. Ben Cook (jak naprawdę nazywa się wokalista) odwala kawał dobrej roboty, mieszając retro na twardych podstawach nowoczesnego klimatu. Jego brzmienie nie pozwoli, by britpop zdziadział, ponieważ Young Guv sprawnie łączy tropy przeszłości i współczesności, kreując klimat na miarę potrzeb wymagających słuchaczy.

Young Guv zagra koncert w Niebie w Warszawie 26 marca 2022 roku. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Michelle Gurevich – subtelność na bogato

Koncert artystki będzie czymś więcej niż tylko koncertem – ba, on będzie doświadczeniem, więc tym lepiej, że są aż trzy szanse, aby zobaczyć ją w Polsce. Jeśli Kanadyjka jest Wam nieznana, konieczne jest nadrobienie jej dyskografii – a zadebiutowała w 2007 roku i na koncie ma sześć studyjnych albumów. Jej styl ostrożnie ewoluował, lecz nieustannie porusza się po kręgach delikatnie popowych, zahaczających nieznacznie o klimaty lo-fi. Wyrafinowana, subtelna, niebezpiecznie wręcz czarująca, Michelle Gurevich to postać, którą absolutnie trzeba zobaczyć na scenie.

Artystka wystąpi w Polsce w trzech różnych miastach. Wejściówki na wszystkie koncerty są dostępne na stronie Biletomat.pl.

20 kwietnia 2022 roku – Zaklęte Rewiry, Wrocław – bilety
21 kwietnia 2022 roku – Proxima, Warszawa – bilety
22 kwietnia 2022 roku – Hol, Kraków – bilety

Declan McKenna – następca Harry’ego Stylesa

Artysta jest zadziwiająco mało popularny – przynajmniej w Polsce, zwłaszcza jak na to, co potrafi i jak dobrą muzykę tworzy. Porównanie do Harry’ego Stylesa nie jest przypadkowe ani też na wyrost, chociaż Declan zdecydowanie bardziej idzie w indie/alternatywną stronę niż w czysty pop. Do tej pory wydał dwa albumy, a najnowszy, Zeros, ukazał się w 2019 roku. Praktycznie od tego czasu fani muzyka czekają na pełnowymiarową trasę koncertową i trzymamy kciuki, by McKenna jak najszybciej powrócił na scenę. Jego luz a zarazem zaangażowanie aż parują z każdej strony jego muzyki – od performowania przed publiką, po lirykę, którą często gęsto wykorzystuje, by opowiedzieć się w istotnych społecznie konfliktach.

Declan McKenna 29 maja 2022 roku zagra koncert w warszawskiej Progresji. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Dotan – zbyt mało widzialny

Artysta znany stanowczo za mało jak na swój potencjał. Go trzeba posłuchać, przeżyć i doświadczyć. Tworzy muzykę, która ślizga się na pograniczu gatunków i sprawnie umyka etykietom. Jest tam szczypta elektroniki, odrobina popu, choć stanowczo za mało, by nazwać go jednoznacznie popowym. Klimatem blisko mu do Cheta Fakera, więc jeśli Nick Murphy jest Waszym pierwszym wyborem, to równolegle możecie słuchać Dotana. Głębia, porażająca barwa głosu, do sprawdzenia na żywo – koniecznie.

Dotan zagra koncert w Polsce 7 października w klubie Hydrozagadka w Warszawie. Bilety są dostępne na stronie Biletomat.pl.

To tylko niektóre z eventów Fource Entertainment, na które warto mieć oko. Agencja organizuje ponadto występy takich artystów jak:


30 marca, Warszawa – Jeremy Zucker
31 marca, Warszawa – Pentathonix
2 kwietnia, Warszawa – The Blue Stones
14 maja, Warszawa – Tate McRae
2 czerwca, Warszawa – SKYND
14 czerwca, Warszawa i 15 czerwca, Kraków – The Score
24 czerwca, Wrocław – AURORA
8 sierpnia, Warszawa – Noga Erez
5 października, Warszawa i 6 października, Kraków – Poets of the Fall
18 października, Warszawa – Men I Trust
3 grudnia, Warszawa – nothing,nowhere.
i wielu innych.

Bilety na koncerty tych szczególnych muzyków złapiecie na stronie Biletomat.pl.

2022 ma być powrotem do korzeni i zapowiada się jako rok z ogromną sceniczną aktywnością artystów. Pop, rock, alternatywa – jest tego mnóstwo, dlatego przedstawiamy subiektywny przewodnik koncertów, które naprawdę warto zaliczyć. Od popu do alternatywy, czyli 2022 rok z Fource Entertainment Początek roku niósł dobre wieści – wielu artystów ogłaszało lub potwierdzało terminy swoich […]

Fource | bilety na koncerty pop, rock i alternatywa

Biletomat.pl
49 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →