Amazon (WJXT)

Polski Amazon już wystartował. Czas na zakupy?


02 marca 2021

Podziel się newsem:

Od dobrych kilku lat spodziewano się, że Amazon wejdzie na nasz rodzimy rynek, aż w końcu stało się. Dziś uruchomiono polską wersję platformy.

Amazon – amerykański gigant wchodzi na polski rynek

Firma została założona w latach 90. i obecnie jest mocnym liderem w handlu internetowym. W Polsce Amazon nigdy nie był tak popularny, jak Allegro, czy AliExpress, jednak odkąd marka rozszerzyła swą działalność i zawitała w nasze progi – być może szybko to się zmieni. Koncern mówi o nowej jakości zakupów, a także o wypromowaniu lokalnych przedsiębiorców i dotarcie z ich produktami do konsumentów z całego świata.

To wszystko brzmi naprawdę bardzo pięknie, jednak nie sądzę, by można bezkrytycznie przyjmować te zapewnienia. Choćby ze względu na liczne większe i drobniejsze skandale z udziałem firmy. Co z kwestią nienależytego traktowania pracowników, czy braku zachowania standardów bezpieczeństwa podczas pandemii?

Z drugiej strony, kupuję, to przecież jeszcze nie znaczy, że wspieram.

Prawda?

Amazon – przyjmiemy jak swojego

Warto zauważyć, że firma to już nie tylko sklep internetowy – w najprostszym rozumieniu. Oprócz promowania własnej marki a także sprzedażą zewnętrznych produktów, Amazon zajmuje się usługami z wielu różnych sektorów. Amazon Music. Prime Video. W Polsce co prawda obie te platformy nie są tak popularne, jak ich Spotify, Tidal, czy Apple Music, a w kwestii filmowej – Netflix i HBO GO, aczkolwiek mają swoich zwolenników. Warto też dodać, że jeżeli chodzi o sam serwis, to moim zdaniem, jest naprawdę dobrą opcją na ulokowanie kilkunastu złotych miesięcznej subskrypcji. Ciekawe oryginalne treści, solidna baza klasyków, a jakość odtwarzania zdecydowanie przewyższa inne platformy.

Także, jak widzimy – firma niby mimochodem, ale sukcesywnie, pcha się i wypełnia sobą luki w świadczeniu popularnych usług.

No i znowu, niby nic w tym złego, lecz… co z niezależnymi producentami? Małymi przedsiębiorstwami i wszystkimi, którym nie uśmiecha się podpinanie pod koncern?

Jedno słowo – kapitalizm.

Amazon Seller Central

Amazon – tak, jak nam wygodnie

Można widzieć w tym szansę dla swojego biznesu, można też widzieć jego upadek. Na dwoje babka wróżyła, przy czym – uruchomienie serwisu będzie kolejnym krokiem w stronę konsumpcyjnego społeczeństwa.

O plusach wprowadzenia platformy Amazon na polski rynek wypowiedział się Robert Stolarczyk, prezes PromoTraffic, agencji digitalowej wspierającej polski e-commerce w sprzedaży na rynkach zagranicznych skomentował

Co prawda już od kilku lat polski konsument mógł relatywnie wygodnie kupować w spolszczonym Amazon.de, ale uruchomienie polskiej wersji to istotny krok w kierunku przyciągnięcia do platformy także polskich e-sprzedawców

Z kolei Łukasz Sztuczyński z agencji mediowej Mindshare Polska stwierdził, że spółka ma ogromne szanse na pozyskanie nowych klientów, zachęcając ich prostym wejściem w e-commerce.

(…) oferuje kompleksową obsługę zamówień, udostępniając swój magazyn i procesy. Dzięki temu stworzenie e-sklepu w serwisie będzie ograniczało się tylko do przygotowania i promocji ofert

Komercja i konsumpcja to oczywiście nic złego. Używki, jak każde, dobre w rozsądnych ilościach. Amazon Polska już czeka.

Od dobrych kilku lat spodziewano się, że Amazon wejdzie na nasz rodzimy rynek, aż w końcu stało się. Dziś uruchomiono polską wersję platformy. Amazon – amerykański gigant wchodzi na polski rynek Firma została założona w latach 90. i obecnie jest mocnym liderem w handlu internetowym. W Polsce Amazon nigdy nie był tak popularny, jak Allegro, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.