fot. Sony

Oficjalnie: serialowy „God of War” powstaje na zlecenie Amazona


15 grudnia 2022

Podziel się newsem:

To już pewne: Amazon stworzy serial God of War. Jego showrunnerami będą scenarzyści pierwszej części Iron Mana oraz Ludzkich dzieci.

Amazon bierze się za kolejną franczyzę

Amazon oficjalnie zapowiedział serial na podstawie gry God of War. Produkcja będzie bazować na odsłonie z 2018 roku, a więc na pierwszej części przygód Kratosa w Midgardzie, gdzie mierzy się z nordyckimi bogami. Po rozlewie krwi w starożytnej Grecji bóg wojny odwiesza swoje bronie na kołek i przenosi się do mroźnego Midgardu. Kiedy umiera jego ukochana żona, Kratos wraz z synem Atreusem chcą spełnić jej ostatnią wolę i wyruszają w podróż, aby rozsypać jej prochy z najwyższego szczytu w krainie. Cel ich wyprawy jest tylko pozorem, gdy Kratos odkrywa, że podróż tak naprawdę jest testem dla jego relacji z synem. Bóg wojny zmuszony jest do walki ze skandynawskimi potworami oraz boskim panteonem. Wszystko to, by rozstrzygnąć losy świata.

Scenariusz God of War napiszą Mark Fergus i Hawk Ostby, autorzy skryptu do filmów Iron Man oraz Ludzkie dzieci. Na pokładzie znaleźli się także twórcy gry z Santa Monica Studio. Dyrektor kreatywny studia, Cory Barlog, będzie producentem wykonawczym serialu, a nad produkcją popracują również Yumi Yang, Jeff Ketcham oraz Asad Qizilbash i Carter Swan z PlayStation Productions.

God of War to zniewalająca, napędzana postaciami franczyza i mamy nadzieję, że ujmie ona naszych odbiorców swoim immersyjnym światem tak samo, jak bogatą i wciągającą opowieścią. Cieszymy się, że będziemy mogli dzielić to doświadczenie z PlayStation Productions, Santa Monica Studio i Sony Picutres Televison

– skomentował dyrektor ds. globalnej telewizji w Amazon Studios Vernon Sanders.

God of War odniósł sukces

Seria God of War zadebiutowała w 2005 roku na konsoli PlayStation 2. Doczekała się dziewięciu odsłon, a ostatnia z nich, nosząca podtytuł Ragnarok, ukazała się w listopadzie bieżącego roku. Nowa część przygód Kratosa jest jedną z najlepiej ocenianych gier tego roku. Podczas gali rozdania The Game Awards 2022 była nominowana w jedenastu kategoriach, zwyciężając ostatecznie w sześciu z nich. Produkcja Santa Monica Studio zgarnęła statuetki za Najlepsze udźwiękowienie, Najlepszą grę akcji/przygodową, Innowację w dostępności, Najlepszą muzykę, Najlepszą narrację oraz Najlepszy występ aktorski (Christopher Judge jako Kratos).

Hozier i Bear McReary – Blood Upon the Snow (z gry God of War: Ragnarok)

To już pewne: Amazon stworzy serial God of War. Jego showrunnerami będą scenarzyści pierwszej części Iron Mana oraz Ludzkich dzieci. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →