fot. Sony

„God of War” i… Hozier? Tak, to możliwe. Artysta nagrał utwór do nowej gry


09 listopada 2022

Podziel się newsem:

Hozier nagrał utwór Blood Upon the Snow, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry God of War: Ragnarok. Premiera najnowszych przygód Kratosa ma miejsce już dziś!

Hozier o losach Kratosa

Hozier coraz śmielej o sobie przypomina. Miesiąc temu artysta wydał protest song Swan Upon Leda. Utwór wspierający kobiety ma spore znaczenie ideologiczne, gdyż był nagrywany w czasie, kiedy w Stanach Zjednoczonych uchylono wyrok w sprawie Roe v. Wade. W wyniku tego decyzja o legalności aborcji została pozostawiona władzom poszczególnych stanów. Hozier podzielił się kawałkiem Swan Upon Leda w momencie, kiedy w Iranie rozpoczęły się antyrządowe protesty spowodowane śmiercią Mahsy Amini, która została pobita za strój niezgodny z obyczajami.

Artysta miał wydać jeszcze w tym roku swój trzeci album, jednak wygląda na to, że premiera płyty może się nieco opóźnić. W międzyczasie Hozier połączył siły z kompozytorem muzyki do God of War: Ragnarok, Bearem McRearym i stworzył utwór Blood Upon the Snow, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej nowej odsłony przygód Kratosa i jego syna Atreusa.

Znałem już wcześniej God of War. Sztuka cyfrowa budzi moje zainteresowanie jako medium, które pozwala dojrzeć. Poprzednia odsłona była pewnym gamechangerem (to nie była zamierzona gra słów), kinowym osiągnięciem. Byłem pod wrażeniem wizji tego, że ta trzydziestogodzinna podróż odbyła się bez ani jednego cięcia kamery. To są właśnie te detale, które przyciągnęły mnie do tego projektu.

Jako dziecko lat 90. interesowałem się grami od chwili, kiedy dostałem od wujka Super Nintendo. Unikałem żółwi, zanim w ogóle nauczyłem się czytać. Znam twórczość Beara McReary’ego i uważam, że jest świetny w tym, co robi. Było to też coś, czego jeszcze nie robiłem, zatem jest to kolejny powód mojego udziału przy nowym God of War

– skomentował Hozier.

Hozier & Bear McReary – Blood Upon the Snow z gry God of War: Ragnarok

Sprawdź także: God of War: Ragnarok. Gra roku 2022?

Hozier nagrał utwór Blood Upon the Snow, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry God of War: Ragnarok. Premiera najnowszych przygód Kratosa ma miejsce już dziś! Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, […]

WIemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →