25 sierpnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Być może zdążyliście ich poznać jako Control The Weather. Zmienili nazwę na Bownik, ale to, co charakterystyczne w ich muzyce, zostało.

Tym, co w Bowniku najbardziej rzuca się w oczy i uszy, jest oczywiście lider zespołu – Michał Bownik. Wygląda nietypowo, ale jeszcze bardziej nietypowo śpiewa i akcentuje. Na pewno jest jakiś i wyróżnia się wśród śpiewających chłopaków z Polski, co wkrótce może zapewnić mu grono zaczarowanych i zniesmaczonych. Bownik tworzą także Adam Półtorak i Andrzej Siwoń. Cała trójka przekornie kategoryzuje swoją twórczość jako vegan disco.

Czym jest vegan disco? Z odsłuchu ich nowego singla “Inside My Tail” wynika, że choć rytm jest pulsujący, zdecydowanie nie nazwalibyśmy go mięsistym, a oszczędna, lekka melodia brzmi jak efekt diety, w której zamiast burgerów dominuje raczej pożywienie o małej zawartości nasyconych tłuszczów i glutenu. Czyli w sumie przyjemnie, naturalnie i zdrowo.

Sprawdź także:
PIONA – projekt Igora Fleiszera i Tomka Rawskiego

Być może zdążyliście ich poznać jako Control The Weather. Zmienili nazwę na Bownik, ale to, co charakterystyczne w ich muzyce, zostało. Tym, co w Bowniku najbardziej rzuca się w oczy i uszy, jest oczywiście lider zespołu – Michał Bownik. Wygląda nietypowo, ale jeszcze bardziej nietypowo śpiewa i akcentuje. Na pewno jest jakiś i wyróżnia się […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →