fot. Wikipedia

Święta bez „Last Christmas”? Pewna para chce pozbyć się piosenki. Na zawsze


29 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Roztaczana przez singiel magia świąt Bożego Narodzenia nie spodobała się pewnej angielskiej parze. Czy z ich pomocą piosenka Last Christmas zamilknie na wieki?

Świąteczny hit trafi na wysypisko?

Przyzwyczailiśmy się już, że święta Bożego Narodzenia to zbiór pewnych rutynowych aktywności i powtarzanych co roku schematów. Te same potrawy, ci sami ludzie, a także te same piosenki, które dziennie potrafią lecieć po nawet kilkadziesiąt razy. Jednym taki stan rzeczy kompletnie nie przeszkadza, bo przecież cała ta podniosła atmosfera trwa zaledwie trzy dni. Drudzy zaś nie mogą już znieść stale powtarzających się słów legendarnych już świątecznych hitów, które nawiedzają nawet we śnie.

Przeczytaj także: Mariah Carey pobiła światowy rekord Spotify w liczbie streamów uzyskanych w ciągu jednego dnia

Święta bez „Last Christmas”? Pewna para chce pozbyć się piosenki. Na zawsze
fot. materiały prasowe

Czy to będą Last Christmas zespołu Wham!?

I właśnie ten stan rzeczy postanowiła zmienić pewna para, która zebrała już kwotę 50 tysięcy funtów, by móc w przyszłości wykupić prawa do piosenki Last Christmas zespołu Wham!. Po co? By już nigdy nie usłyszeć jej ponownie. Swoim pomysłem Hannah i Thomas Mazetti podzielili się podczas rozmowy opublikowanej na stronie brytyjskiego brukowca „Daily Mail”.

Wierzcie nam, zamierzamy wysłać taśmy z tą piosenką na składowisko odpadów nuklearnych, by tam mogły sobie odpocząć przez co najmniej dwa miliony lat.

W przeszłości pracowałam w kawiarni. Jej właściciel pewnego dnia przywiózł nam własnoręcznie nagraną płytę CD z wieloma świątecznymi hitami. On sam był w lokalu tylko od czasu do czasu, nie wiedząc, jaką agonię przeżywają pod jego nieobecność pracownicy, kiedy piosenka Last Christmas była grana w ciągu dnia aż 111 RAZY!

Razem z mężem wpadliśmy więc na pomysł zakupu praw do piosenki po tym, jak nasz przyjaciel dał nam cynk, że taki wyczyn nie jest niemożliwy do osiągnięcia. W ostatnie Boże Narodzenie, podczas gry w kalambury z naszymi znajomymi, postanowiliśmy ich zapytać, ile byliby skłonni zapłacić, aby nigdy nie usłyszeć tej i innych świątecznych piosenek ponownie. Rzuciliśmy więc ten pomysł wśród naszych znajomych i rozszedł się on błyskawicznie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie usłyszymy już tej piosenki.

Święta bez „Last Christmas”? Pewna para chce pozbyć się piosenki. Na zawsze
fot. Daily Mail

Od startu swojej kampanii Hannah i Thomas Mazetti zebrali blisko 51,5 tys. funtów od około 330 ofiarodawców. Kwota nie jest jednak wystarczająca – szacuje się, że prawa do piosenki Last Christmas, będące własnością Warner Chappell Music UK, to kwota rzędu 15-20 milionów funtów.

Chcielibyśmy również podkreślić, że nie żywimy żadnej wrogości do zespołu Wham!. Jeśli zaś chodzi o ten utwór – przykro nam, ale tak musi być. Ta piosenka jest grana 5000 razy dziennie i musimy wesprzeć ludzi, którzy cierpią tak jak my

– powiedziało małżeństwo.

Roztaczana przez singiel magia świąt Bożego Narodzenia nie spodobała się pewnej angielskiej parze. Czy z ich pomocą piosenka Last Christmas zamilknie na wieki? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →