fot. YouTube

Mariah Carey pobiła światowy rekord Spotify w liczbie streamów uzyskanych w ciągu jednego dnia


27 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Mariah Carey to niekwestionowana królowa Świąt Bożego Narodzenia. I właśnie dzięki nim wokalistka pobiła kolejny rekord.

Królowa Świąt ponownie zasiadła na tronie

Święta Bożego Narodzenia są już za nami. Przyszedł więc czas na drobne podsumowanie, na którego szczycie będzie nie kto inny, jak Mariah Carey i jej utwór All I Want for Christmas Is You. Tego, że za piosenkę nagraną w 1994 roku wokalista dalej zgarnia fortunę, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jak się jednak okazuje, utwór dalej jest w stanie budzić takie zainteresowanie, jakie budzą… muzyczne nowości. Amerykanka, ze swoją legendarną już propozycją, stanęła bowiem na podium, dzierżąc światowy rekord Spotify w liczbie streamów uzyskanych w ciągu jednego dnia.

Czytaj też: Mariah Carey może spać spokojnie. Jej świąteczny hit nie jest plagiatem

Mariah Carey
fot. kadr z teledysku

Tegoroczne odtworzenia utworu All I Want For Christmas Is You przyprawiają o zawrót głowy. Piosenkę Mariah Carey 24 grudnia (w Wigilię) na całym świecie odsłuchano aż 21 273 357 razy, co jest nowym rekordem wszech czasów w liczbie globalnych streamów Spotify dla utworu w ciągu jednego dnia. Co więcej, kawałek Amerykanki ponownie znalazł się na podium podsumowania Billboard Hot 100.

Była jurorka programu American Idol tym samym zrzuciła z tronu dotychczasową rekordzistę – Brytyjkę Adele, której zeszłoroczny utwór Easy On Me (będący pierwszym projektem wokalistki po jej długiej przerwie spowodowanej chorobą) został odtworzony aż 19 749 704 razy w dniu 15 października 2021 roku. Trzecią najchętniej odtwarzaną piosenką jest Last Christmas Wham!, mające na swoim koncie 19 079 817 milionów odsłuchań.

Kogo słuchaliśmy w Wigilię?

Nie odkryjemy tutaj Ameryki, mówiąc wam, że wigilijne zestawienie podbiły utwory… świąteczne. Najchętniej odtwarzano bowiem takich artystów i piosenki, jak: Brenda Lee – Rockin’ Around The Christmas Tree (17,3 mln), Bobby HelmsJingle Bell Rock (15,9 mln), Michael BubléIt’s Beginning To Look A Lot Like Christmas (14,8 mln), Andy Williams – It’s The Most Wonderful Time Of The Year (12,7 mln), Ariana Grande – Santa Tell Me (12,4 mln), José Feliciano Feliz Navidad (12,2 mln) oraz Dean MartinLet It Snow! Let It Snow! Let It Snow! (11,9 mln).

Na naszym polskim podwórku furorę zrobiły natomiast kolędy zaśpiewane przez… Klocucha. Jeśli przegapiliście ich premierę, to zapraszamy do szybkiego nadrobienia – TUTAJ. Uwierzcie, warto!

Mariah Carey to niekwestionowana królowa Świąt Bożego Narodzenia. I właśnie dzięki nim wokalistka pobiła kolejny rekord. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Królowa Świąt ponownie […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →