via IGN

Peter Jackson chciał zapomnieć o filmowym „Władcy Pierścieni” i nie ma co mu się dziwić


09 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Peter Jackson wyznał, że chciał poddać się hipnozie, aby zapomnieć reżyserowaną przez niego filmową trylogię Władca Pierścieni. Nowozelandczyk miał ku temu dobry powód.

Peter Jackson chciał zapomnieć „Władcę Pierścieni”

Kojarzycie, jak czasem mówi się, że chcielibyśmy coś zapomnieć, aby móc przeżyć to jeszcze raz? Peter Jackson wie, o co chodzi i wyznał, że rozważał pójście do hipnoterapeuty, który sprawiłby, że reżyser zapomni swoje filmy. Filmowiec miał bardzo dobry powód: chciał obejrzeć trylogię tak, jak normalny widz.

Kiedy kręciliśmy Władcę Pierścieni, ciągle czułem się jak pechowiec, któremu nie było dane zobaczyć tych filmów w momencie premiery. Kiedy trafiły do kin, ja byłem przez nie pochłonięty od jakichś pięciu czy sześciu lat. To, że nie mogłem ich zobaczyć w taki sposób, jak inni, było dla mnie ogromną stratą. Całkowicie poważnie rozważałem wizytę u jakiegoś hipnoterapeuty, który wprawiłby mnie w hipnozę i sprawił, że zapomniałbym zarówno o filmach, jak i całej pracy nad nimi, którą wykonałem przez siedem lat. Mógłbym wtedy na spokojnie usiąść i je obejrzeć. Porzuciłem ten pomysł, ale rozmawiałem nawet z brytyjskim mentalistą Derrenem Brownem, który wyraził gotowość do takiego zabiegu

– wyznał Peter Jackson.

Trylogia filmów Władca Pierścieni w reżyserii Petera Jacksona była ogromnym sukcesem. Przy budżecie 281 milionów dolarów zarobiła aż ponad dwa miliardy i została obsypana nagrodami, zdobywając łącznie siedemnaście Oscarów.

Peter Jackson chciał zapomnieć o filmowym „Władcy Pierścieni” i nie ma co mu się dziwić
kadr z filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Peter Jackson olany przez Amazona?

Reżyser wyznał również, że Amazon kontaktował się z nim w sprawie pracy przy serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy.

Spytali mnie, czy chcę być zaangażowany w serial. Odpowiedziałem wówczas, że nie mogę odpowiedzieć na to pytanie bez znajomości scenariusza. Mieli wysłać mi pierwsze wersje historii, kiedy tylko powstaną, ale nic takiego się nie wydarzyło. Kontakt się urwał. Nic się nie stało, nie chowam żadnej urazy

– dodał Jackson.

Peter Jackson wyznał, że chciał poddać się hipnozie, aby zapomnieć reżyserowaną przez niego filmową trylogię Władca Pierścieni. Nowozelandczyk miał ku temu dobry powód. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →