Paszporty Polityki 2021 – znamy zwycięzców


18 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Odbyła się gala finałowa Paszportów Polityki 2021. Sprawdź nominowanych i zwycięzców kategorii wszystkich dziewięciu kategorii.

Paszporty Polityki w dobie pandemii COVID-19

Tegoroczna gala, choć dużo liczniejsza niż poprzednia pod kątem zgromadzonych gości, wciąż naznaczona była reżimem sanitarnym. Laureaci 29 edycji Paszportów Polityki nie omieszkali w swoich mowach odnieść się do polityki prowadzonej przez polski rządu. Szczególny nacisk kładli oczywiście na politykę kulturalną oraz działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. Wieczór swoim akompaniamentem uświetnił zespół jazzowy EABS, a galę poprowadzili: Jerzy Baczyński oraz Grażyna Torbicka. Nagrody wręczono w 8 zwyczajowych kategoriach: film, teatr, literatura, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna, kreator kultury, oraz w 9, wprowadzonej na czas pandemii COVID-19, czyli kultura zdalna. Poniżej pełna lista nominowanych oraz zwycięzców w każdej z kategorii.  

Paszporty Polityki 2021 – nominowani oraz laureaci

Film – Łukasz Grzegorzek, Łukasz Ronduda, Aleksandra Terpińska
Teatr – Iga Gańczarczyk, Jędrzej Piaskowski i Hubert Sulima, Dominik Strycharski
Literatura – Elżbieta Łapczyńska, Grzegorz Uzdański, Łukasz Barys
Sztuki wizualne – Archiwum Protestów Publicznych, Jana Shostak, Mikołaj Sobczak
Kultura cyfrowa – Marcin Borkowski, Anshar Studios, Tomasz Konrad Ostafin
Muzyka poważna – Piotr Aleksewicz, Rafał Ryterski, Teoniki Rożynek
Muzyka popularna – Paweł Szamburski, Ifi Ude, Ralph Kaminski
Kultura zdalna – Małgorzata Płysa i Max Schulz
Kreator kultury – Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska – Ja pas!

Odbyła się gala finałowa Paszportów Polityki 2021. Sprawdź nominowanych i zwycięzców kategorii wszystkich dziewięciu kategorii. Paszporty Polityki w dobie pandemii COVID-19 Tegoroczna gala, choć dużo liczniejsza niż poprzednia pod kątem zgromadzonych gości, wciąż naznaczona była reżimem sanitarnym. Laureaci 29 edycji Paszportów Polityki nie omieszkali w swoich mowach odnieść się do polityki prowadzonej przez polski rządu. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →