fot. materiały prasowe

Bycie na bieżąco graniczy z cudem? W tym roku padła rekordowa ilość serialowych premier


03 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Ile seriali ukazało się do tej pory w 2022 roku? Szef stacji FX przedstawił dane, podkreślając jednocześnie, to historyczny rekord. Liczby robią wrażenie.

Peak TV dzieje się na naszych oczach

Podczas swojego wystąpienia na TCA Press Tour szef stacji telewizyjnej FX, John Landgraf, podzielił się danymi, które wielu mogą zaskoczyć. Landgraf poinformował obecnych, że w tym roku padł kolejny rekord w liczbie serialowych premier.

Do tej pory, od stycznia 2022, na rynku ukazało się aż trzysta pięćdziesiąt siedem nowych sezonów seriali. Poprzedni rok dostarczył widzom pięćset pięćdziesiąt dziewięć tytułów w ogóle. Obecnie przypuszcza się, że liczba premier sięgnie siedmiuset. Redakcja serialowa.pl zauważa również, że dane przytoczone przez Landgrafa dotyczą wyłącznie seriali anglojęzycznych, które dostępne są w Stanach Zjednoczonych. Wzrost, który widać w liczbach, Landgraf tłumaczy pandemią COVID-19.

Zobacz: Rytmy Stranger Things. Jakie utwory usłyszelibyśmy w piątym sezonie serialu?

Moja prognoza, że absolutne maksimum tytułów zobaczymy w 2018 lub 2019 roku, była oczywiście błędna. W tym roku widzieliśmy istną falę programów fabularnych spowodowaną korkiem, który powstał przez COVID-owe opóźnienia. Między 1 stycznia a końcem czerwca ten korek zaczął się rozluźniać. Liczba premier w tym półroczu była rekordem

– powiedział.
john landgraf tca tour
John Landgraf podczas zimowego TCA Tour w 2020 roku, fot. Amy Sussman / Getty Images

Szef FX uspokaja jednak, twierdząc, że liczba serialowych premier będzie spadać. Swoje wnioski oparł m.in. na braku potencjalnych nowych graczy na rynku streamingowym, którzy mogliby dodać kolejne produkcje do puli.

Sądzę, że widzieliśmy godny uwagi wzrost liczby serwisów streamingowych, ale to już zakończony proces. Innymi słowy, nie widzę nowych, głównych dostawców seriali wchodzących na scenę w taki sposób, jak to się działo przez ostatnią dekadę lub dłużej. Co ważniejsze – istnieją dostawcy, którzy w pewien sposób z tej sceny już schodzą

– dodał.

Przeczytaj także: Atlanta zakończy się na czwartym sezonie. Donald Glover tłumaczy decyzję

Landgraf zastrzegł również, że słuszność jego prognozy dostrzeżemy dopiero za co najmniej półtora roku. Wtedy dopiero okaże się, czy jego peak TV rzeczywiście miał miejsce, czy dopiero jest przed nami.

Jak wiecie, z moich wcześniejszych niepowodzeń, nie mam kryształowej kuli. Nie mogę przewidzieć przyszłości.

Ile seriali ukazało się do tej pory w 2022 roku? Szef stacji FX przedstawił dane, podkreślając jednocześnie, to historyczny rekord. Liczby robią wrażenie. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Peak TV dzieje się […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →