kadr z filmu „Oppenheimer”

Szykuje się prawdziwa bomba. „Oppenheimer” z pierwszym zwiastunem


19 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Universal Pictures zaprezentowało pierwszy zwiastun nadchodzącego filmu Christophera Nolana – Oppenheimer.

Pierwszy zwiastun filmu Oppenheimer

Oppenheimer będzie biograficznym filmem opowiadającym o Robercie Oppenheimerze – jednym z najważniejszych fizyków nie tylko XX wieku, ale i w historii w ogóle. Naukowiec kierował Projektem Manhattan i z tego względu nazywany jest „ojcem bomby atomowej”. Produkcja została oparta o biograficzną książkę Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera autorstwa Kaia Birda oraz Martina J. Sherwina. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Christopher Nolan.

W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się: Cillian Murphy, Emily Blunt, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Josh Hartnett, Kenneth Branagh, Matt Damon, Rami Malek, Jack Quaid, Dane DeHaan, Alden Ehrenreich, Dylan Arnold, Benny Safdie i Matthew Modine. Oppenheimer wejdzie do kin 21 lipca 2023 roku.

Oppenheimer – zobacz zwiastun

Bombowy efekt… bez użycia efektów komputerowych

Jak wyjawił kilka dni temu Christopher Nolan, wybuch bomby atomowej został w filmie Oppenheimer odtworzony bez pomocy efektów komputerowych. Nad całym procesem czuwał oczywiście odpowiedni zespół, a dużą rolę w procesie odegrał również specjalista od efektów – Andrew Jackson.

Sądzę, że odtworzenie testu Trinity [podczas którego zdetonowano bombę „Gadget” – przyp. red.] bez użycia CGI było ogromnym wyzwaniem. Andrew Jackson, kierownik ds. efektów wizualnych, który jest z nami od bardzo wczesnego etapu, sprawdzał, w jaki sposób możemy praktycznie wykonać wiele elementów. Od przedstawienia dynamiki i fizyki kwantowej, do samego testu. Pojechaliśmy do Nowego Meksyku, gdzie była wyjątkowa pogoda, niezbędna do naszych ujęć. Mieliśmy przed sobą duże wyzwanie

– mówił reżyser Oppenheimera.

Christopher Nolan dodał także, iż według niego Robert Downey Jr. jest jedną z największych filmowych gwiazd wszech czasów.

Oglądanie jego wyczynów i tego, jak zatraca się zarówno w tej roli, ale i samej postaci doskonale pokazuje to, jakim niesamowitym jest aktorem

– dodał Nolan.
Szykuje się prawdziwa bomba. „Oppenheimer” z pierwszym zwiastunem
kadr z filmu Oppenheimer

Universal Pictures zaprezentowało pierwszy zwiastun nadchodzącego filmu Christophera Nolana – Oppenheimer. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Pierwszy zwiastun filmu Oppenheimer Oppenheimer będzie biograficznym filmem […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →