kadr z klipu do utworu „Bon Appetit”

OLiS melduje się w XXI wieku. Od teraz zliczają także streamingi


18 stycznia 2023

Podziel się newsem:

OLiS wprowadza oczekiwane od kilku lat zmiany! Do cotygodniowych zestawień została wliczona sprzedaż cyfrowa, streamingowa.

Dawno oczekiwana rewolucja

A więc jest. Zmiana, której od dawna oczekiwali w zasadzie wszyscy śledzący cotygodniowe zestawienia OLiS. Związek producentów audio-video (ZPAV) rozpoczął zliczanie streamingów. Obejmuje ono najważniejsze serwisy streamingowe w Polsce: Spotify, YouTube, Apple Music, a także Deezer (na liście póki co nie znalazł się Tidal). Tym sposobem powstało pięć różnych list, które prezentują: wyniki sprzedaży albumów na wszystkich nośnikach fizycznych, wyniki poszczególnych albumów w streamingu, streaming albumów cyfrowych oraz sprzedaż albumów fizycznych, wyniki poszczególnych utworów w streamingu, a także wyniki sprzedaży albumów na płytach winylowych. Tak wygląda nowa strona OLiSu.

Na szczycie pierwszego w historii łączonego zestawienia zameldowali się Kabe i Miszel ze swoim albumem Złote przeboje. Na drugim miejscu znalazł się album sanah śpiewa Poezyje od sanah, a podium zamyka inny rapowy album, Rodzinny Biznes od ekipy 2115. Poniżej znajdziecie pełną dziesiątkę krążków, które trafiły na wyjątkową, premierową listę.

Pierwsze łączone zestawienie OLiS

OLiS z pierwszym zestawieniem zliczającym także streamingi

Rekordziści OLiS

Zmiany w sposobie zliczania sprzedanych wydawnictw OLiS mogą wpłynąć na kilka rekordów. Między innymi na należącą do O.S.T.R.-a największą liczbę wydawnictw, które znalazły się podczas jednego zestawienia. W kwietniu 2022 roku na jedną listę trafiło aż 8 jego albumów: 30 minut z życia – sto procent freestyle, Tabasko, Życie po śmierci, Podróż zwana życiem, Masz to jak w banku, Tylko dla dorosłych, 7, Jazz w wolnych chwilach. Podstawowym problemem w biciu tego rekordu będzie jednak znalezienie rapera, będącego u szczytu popularności, który… nagrał w swojej karierze aż dziewięć albumów. Tym bardziej trzeba przyznać, że osiągnięcie łodzianina jest niezwykle imponujące.

OLiS wprowadza oczekiwane od kilku lat zmiany! Do cotygodniowych zestawień została wliczona sprzedaż cyfrowa, streamingowa. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Dawno oczekiwana rewolucja A […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →