kadr z filmu „Oppenheimer”

Jest nowy zwiastun „Oppenheimera”. 3 minuty, po których nie możemy się już doczekać filmu Nolana

Obserwuj nas na instagramie:

Biograficzny film wyreżyserowany przez Christophera Nolana trafi do polskich kin 21 lipca. „Oppenheimer”. Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd.

Ojciec bomby atomowej

Film ukaże historię słynnego fizyka Roberta Oppenheimera i jego wynalazku, który całkowicie zmienił dzieje ludzkości. Amerykański naukowiec był w czasie II wojny światowej dyrektorem naukowym Projektu Manhattan – przedsięwzięcie to miało na celu opracowanie pierwszej broni atomowej. W rolę Oppenheimera wcielił się Cillian Murphy. Mimo że gwiazda Peaky Blinders od lat współpracuje z Christopherem Nolanem (irlandzki aktor zagrał w 3 częściach Batmana, a także Incepcji i Dunkierce), od lat marzył o głównej roli u brytyjskiego reżysera:

Zawsze wspominałem Chrisowi, zarówno publicznie i prywatnie, że jestem otwarty na jego projekty. „Jeśli chcesz, żebym zagrał w twoim filmie, będę tam” – mówiłem. Rozmiar roli nie ma znaczenia. Ale w głębi duszy, potajemnie, a nawet desperacko chciałem zagrać dla niego główną rolę.

– mówił Cillian Murphy w rozmowie z „Associated Press”.

Plejada gwiazd w Oppenheimerze

Film Oppenheimer został oparty o biograficzną książkę Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej autorstwa Kaia Birda oraz Martina J. Sherwina. Nolan jest nie tylko reżyserem, ale i autorem scenariusza. Za zdjęcia odpowiada natomiast Hoyte van Hoytema (współpracujący z Nolanem od czasu Interstellar), a muzykę stworzył Ludwig Göransson (Tenet). W głównych rolach, oprócz Murphy’ego, zobaczymy plejadę gwiazd, na czele z Emily Blunt, Mattem Damonem i Robertem Downeyem Jr. W Oppenheimerze zagrali też Florence Pugh, Kenneth Branagh, Gary Oldman, Jack Quaid, Josh Hartnett, Alden Ehrenreich, Olivia Thirlby, Benny Safdie, Dane DeHaan i Casey Affleck.

Nowy zwiastun – nowe wątki i obietnice

Nowy zwiastun filmu odkrywa dużo więcej kart, niż ten poprzedni, który zobaczyliśmy w grudniu. 3-minutowy klip wprowadza nas bardziej w fabułę dotyczącą „wyścigu z nazistami”, dylematami dotyczącymi zabójczej mocy bomby i potencjalnego „zniszczenia świata”, a także licznymi relacjami między bohaterami. Jest nawet Albert Einstein, w którego w Oppenheimerze wciela się Tom Conti. Nie zapominajmy również o widowiskowej scenie wybuchu, która powstawała podobno bez użycia efektów komputerowych. Szczegółowo pisaliśmy o tym TU.

Obejrzyj nowy zwiastun filmu Oppenheimer:

Biograficzny film wyreżyserowany przez Christophera Nolana trafi do polskich kin 21 lipca. „Oppenheimer”. Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Ojciec bomby atomowej Film […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →