kadr z filmu „Oppenheimer”

Jest nowy zwiastun „Oppenheimera”. 3 minuty, po których nie możemy się już doczekać filmu Nolana

Obserwuj nas na instagramie:

Biograficzny film wyreżyserowany przez Christophera Nolana trafi do polskich kin 21 lipca. „Oppenheimer”. Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd.

Ojciec bomby atomowej

Film ukaże historię słynnego fizyka Roberta Oppenheimera i jego wynalazku, który całkowicie zmienił dzieje ludzkości. Amerykański naukowiec był w czasie II wojny światowej dyrektorem naukowym Projektu Manhattan – przedsięwzięcie to miało na celu opracowanie pierwszej broni atomowej. W rolę Oppenheimera wcielił się Cillian Murphy. Mimo że gwiazda Peaky Blinders od lat współpracuje z Christopherem Nolanem (irlandzki aktor zagrał w 3 częściach Batmana, a także Incepcji i Dunkierce), od lat marzył o głównej roli u brytyjskiego reżysera:

Zawsze wspominałem Chrisowi, zarówno publicznie i prywatnie, że jestem otwarty na jego projekty. „Jeśli chcesz, żebym zagrał w twoim filmie, będę tam” – mówiłem. Rozmiar roli nie ma znaczenia. Ale w głębi duszy, potajemnie, a nawet desperacko chciałem zagrać dla niego główną rolę.

– mówił Cillian Murphy w rozmowie z „Associated Press”.

Plejada gwiazd w Oppenheimerze

Film Oppenheimer został oparty o biograficzną książkę Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej autorstwa Kaia Birda oraz Martina J. Sherwina. Nolan jest nie tylko reżyserem, ale i autorem scenariusza. Za zdjęcia odpowiada natomiast Hoyte van Hoytema (współpracujący z Nolanem od czasu Interstellar), a muzykę stworzył Ludwig Göransson (Tenet). W głównych rolach, oprócz Murphy’ego, zobaczymy plejadę gwiazd, na czele z Emily Blunt, Mattem Damonem i Robertem Downeyem Jr. W Oppenheimerze zagrali też Florence Pugh, Kenneth Branagh, Gary Oldman, Jack Quaid, Josh Hartnett, Alden Ehrenreich, Olivia Thirlby, Benny Safdie, Dane DeHaan i Casey Affleck.

Nowy zwiastun – nowe wątki i obietnice

Nowy zwiastun filmu odkrywa dużo więcej kart, niż ten poprzedni, który zobaczyliśmy w grudniu. 3-minutowy klip wprowadza nas bardziej w fabułę dotyczącą „wyścigu z nazistami”, dylematami dotyczącymi zabójczej mocy bomby i potencjalnego „zniszczenia świata”, a także licznymi relacjami między bohaterami. Jest nawet Albert Einstein, w którego w Oppenheimerze wciela się Tom Conti. Nie zapominajmy również o widowiskowej scenie wybuchu, która powstawała podobno bez użycia efektów komputerowych. Szczegółowo pisaliśmy o tym TU.

Obejrzyj nowy zwiastun filmu Oppenheimer:

Biograficzny film wyreżyserowany przez Christophera Nolana trafi do polskich kin 21 lipca. „Oppenheimer”. Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Ojciec bomby atomowej Film […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →