Nowy album Fisz Emade już za moment. Jakie będą Drony?


09 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Niemal dwa lata po premierze świetnie przyjętego Mamuta, duet Fisz Emade Tworzywo wraca z nowym materiałem. Drony pojawią się w sklepach pod koniec października, ale my już teraz wiemy co nieco o tej płycie.

Każdemu, komu polska muzyka jakkolwiek leży na sercu, ani twórczość Fisza, ani Emade nie powinna być obca. Bracia Waglewscy zaczynali od hip-hopu, wydając na początku millenium tak przełomowe albumy jak Polepione dźwięki czy Na wylot. Dziesiątki eksperymentów z dziesiątkami różnych gatunków zaowocowały tym, że dziś odbierają Złote Płyty i Fryderyka za najlepszy album w kategorii elektronika / indie / alternatywa.

Po dwóch dotychczasowych singlach można wnosić, że Drony także będą stały ponad wszelkimi szufladkami. Opublikowany w czerwcu utwór “Telefon”, zbliżający się do miliona odsłon na YouTube, ma zdecydowanie taneczne zabarwienie (choć tekst jakby mniej taneczny) i już zdążył okupować pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki.

Okraszone konceptualnym, wyreżyserowanym przez Barta Pogodę teledyskiem “Biegnij dalej sam” muzycznie znajduje się z kolei na skrajnie innym biegunie. Ten numer będziecie mogli dodatkowo usłyszeć w filmie Sługi boże (występują m.in. Julia Kijowska i Małgorzata Foremniak), który wejdzie do kin już 16 września.

Jak zapowiadają panowie, ich nowa płyta będzie opowiadać “o poszukiwaniu ducha w świecie dronów, telefonów, komputerów i rozpędzonych samochodów”. Gościnnie wystąpią wokalista folkowy Janusz Prusinowski, poeta Wojtek Bonowicz oraz Mandy Ping Pong, chórzystka występująca z Julią Marcell. Za produkcję odpowiada oczywiście Emade, którego wsparli Mariusz Obijalski (smyczki), Marcin Pendowski (bas) oraz Michał Sobolewski (gitara).

Premiera albumu zaplanowana jest na 21 października i ukaże się na rynku nakładem ART2 Music. Tego samego dnia Fisz Emade Tworzywo ruszą na trasę koncertową, w której pozostaną aż do początku grudnia, odwiedzając w tym czasie właściwie wszystkie większe polskie miasta. Sprawdźcie daty i widzimy się pod sceną.

nowy album fisz emade

Sprawdź także:
Dźwiękzłam: dużo więcej niż impreza dla hiphopowców

Niemal dwa lata po premierze świetnie przyjętego Mamuta, duet Fisz Emade Tworzywo wraca z nowym materiałem. Drony pojawią się w sklepach pod koniec października, ale my już teraz wiemy co nieco o tej płycie. Każdemu, komu polska muzyka jakkolwiek leży na sercu, ani twórczość Fisza, ani Emade nie powinna być obca. Bracia Waglewscy zaczynali od […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →