Spencer Platt/Getty

Nowojorscy drillowcy wystosowali protest przeciwko burmistrzowi miasta


28 lutego 2022

Podziel się newsem:

Wykonawcy drillu wraz z brooklyńskimi ekspertami od rapu wyrażają sprzeciw w związku z ostatnim apelem burmistrza miasta, Erica Adamsa, by usunąć tę muzykę z Internetu. Sprawdź.

Drill nie przyczyną przemocy, a skutkiem

Wcześniej w tym miesiącu Adams powiedział podczas konferencji prasowej po obejrzeniu „niepokojących” drillowych teledysków, że nie powinno się ich udostępniać w social mediach.

Pozbyliśmy się Trumpa z Twittera, ponieważ pluł na nim jadem. A jednak wciąż powalamy, by muzyka ukazująca broń i przemoc ukazywała się na stronach internetowych. Mam zamiar zwrócić uwagę firm zajmujących się social mediami na to, że mają społeczną odpowiedzialność za swoich odbiorców.

– powiedział

Burmistrz dodał także, że niepokoi go to, w jaki sposób drillowi twórcy używają social mediów. Wini tę muzykę za „przyczynianie się do przemocy, którą widzimy w tym kraju”. Artyści odnieśli się do tej wypowiedzi w rozmowie z magazynem NME.

Drill to nasza forma sztuki. To nasz sposób na wyrażanie uczuć i nie powinno się tego zdusić. Osobiście usunąłem znaczną część broni z moich wizualizacji. Próbuję wykonywać pozytywną pracę na rzecz mojej społeczności.

– powiedział Jeffrey Mark Alexander, pionier brooklyńskiej sceny drillowej
Nowojorscy drillowcy wystosowali protest przeciwko burmistrzowi miasta
Jeffrey Mark Alexander, fot. Cindy Ord / WireImage

Matthew Allen, szef działu muzycznego strony internetowej, która zajmuje się newsami dotyczącymi kultury czarnoskórych, również odniósł się do tej sytuacji.

To kolejny przykład potępiania rapu i muzyki czarnoskórych w ogóle. Za każdym razem, gdy ktoś obwinia muzykę za problemy społeczne, jest to zwykły gaslightning i odwracanie uwagi od prawdziwych problemów. Jeśli chcą, by muzyka miała aurę pozytywności i szacunku, to muszą najpierw zmienić kulturę, z której ona wychodzi. Jeśli drillowi artyści rapują o wojnach gangów i strzelaninach, to dzieje się tak dlatego, że właśnie to ich otacza.

Przeczytaj także: Denzel Curry promuje nadchodzący album razem ze slowthaiem

Wykonawcy drillu wraz z brooklyńskimi ekspertami od rapu wyrażają sprzeciw w związku z ostatnim apelem burmistrza miasta, Erica Adamsa, by usunąć tę muzykę z Internetu. Sprawdź. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →