Kadr z „UK DRILL MIX - 2019 (2)"

Teledyski drillowców będą od teraz dowodami w sprawach karnych


28 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Crown Prosecution Service, czyli instytucja państwowa działająca w Anglii i Walii, pełniąca rolę oskarżyciela publicznego w sprawach karnych, podała do publicznej wiadomości swoją nową decyzję – teledyski artystów wykonujących drill będą mogły stanowić dowody przeciwko nim w sprawach karnych. Sprawdź szczegóły.

Co decyzja CPS oznacza dla drillu?

Przede wszystkim, jeśli ktoś oskarżony w jakiejś sprawie pojawia się w teledysku obok innej osoby oskarżonej o zbrodnię, to na tej podstawie będzie można postawić obydwojgu zarzut przestępczego powiązania. Jak podaje CPS, brytyjscy drillowcy nie będą mogli utrzymywać, że nie mają ze sobą nic wspólnego – ich klipy będą stanowiły dowody przeciwko nim. I nie tylko klipy – wersy, które piszą, również mogą zostać wykorzystane na ich niekorzyść w sądzie. Max Hill, przewodniczący Koronnej Służby Prokuratorskiej, utrzymuje, że nowy zapis prawny pomoże sądowi w walce z przestępczością grupową. Jak do tej pory teledyski zostały wykorzystane jako dowody w pięciu sprawach sądowych.

Decyzja CPS spotkała się ze sporą krytyką z ust prawników i ekspertów.

Jeśli spojrzycie na kreatywność, która stoi za drillem, w niektórych przypadkach zauważycie, że nawet opisy przemocy w tej muzyce pozostają otwarte na interpretacje odbiorcy. Uważam, że w sądzie można wykorzystywać niektóre utwory jak mapy, by dojść do tego, w jakim miejscu dokładnie zbrodnia się wydarzyła. Ale naprawdę niepokoi mnie to, że samozwańczy eksperci, którzy pracowali raptem nad kilkoma tego typu sprawami, będą zajmować się rozszyfrowywaniem tekstów piosenek, drillowych czy niedrillowych

– powiedział Dr. Mohammed Rahman, kryminolog z Uniwersytetu w Birmingham w rozmowie z magazynem INews.
Teledyski drillowców będą od teraz dowodami w sprawach karnych
fot. Benjamin John / Alamy Stock Photo

Przeczytaj także: Lil Tjay został postrzelony. Artysta musiał przejść operację

Crown Prosecution Service, czyli instytucja państwowa działająca w Anglii i Walii, pełniąca rolę oskarżyciela publicznego w sprawach karnych, podała do publicznej wiadomości swoją nową decyzję – teledyski artystów wykonujących drill będą mogły stanowić dowody przeciwko nim w sprawach karnych. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →