fot. René Goscinny

Netflix podejmie się realizacji serialu na podstawie komiksów „Asterix”


04 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Asterix i Obelix powrócą do łask. Dwójka najsłynniejszych Galów dzięki Netflixowi zawita na naszych ekranach w nowym serialu.

Netflix podejmie się wydania kolejnej serii produkcji Asterix. Będzie to animowany serial 3D, który prawdopodobnie zobaczymy już w 2023 roku.

Przeczytaj także: Taron Egerton zagra nowego Wolverine’a?

Asterix
fot. René Goscinny

Za jego realizację odpowiedzialny będzie Alain Chabat, który podbił świat legendarną już częścią filmu Asterix i Obelix: misja Kleopatra. Nowa odsłona świata Galów oprze się na komiksowej części opowiadającej o Walce Wodzów.

Opór jednej, jedynej galijskiej osady niepodbitej przez Rzymian daje się najeźdźcom we znaki. W tomie „Walka wodzów” spróbują oni podstępu i wykorzystają stary galijski obyczaj. Walka wodzów – bo o tej tradycji mowa – zobowiązuje wodza wyzwanego na pojedynek do przyjęcia wyzwania. Ten, który przegra, jest zobowiązany oddać się wraz z całym swoim ludem pod rządy zwycięzcy. Do walki z Asparanoiksem stanie galijski wódz Kolaboriks (kolaborujący, rzecz jasna, z Rzymianami). Przebiegli Rzymianie wiedzą jednak, że jeśli Asparanoiks napije się magicznego napoju sporządzanego przez Panoramiksa, ich plan zakończy się fiaskiem. Postanawiają więc porwać druida, w czym przeszkodzą im dzielni Asteriks i Obeliks. Jednak niezdarny Obeliks rzuca ciężkim menhirem tak nieszczęśliwie, że trafia Panoramiksa w głowę i ten dostaje pomieszania zmysłów. Nie może sobie przypomnieć receptury magicznego napoju, a walka wodzów jest już tuż tuż. Sytuacja wydaje się beznadziejna, jednak Galowie wpadają na pewien pomysł…

– opis wydawcy.

Asterix to francuska seria komiksowa stworzona przez René Goscinny’ego (scenariusz tomów 1–24) i Alberta Uderzo (rysunki do tomów 1–34; scenariusz tomów 25–34), kontynuowana przez Jeana-Yves’a Ferriego (scenariusz od tomu 35.) i Didiera Conrada (rysunki od tomu 35.).

Asterix i Obelix powrócą do łask. Dwójka najsłynniejszych Galów dzięki Netflixowi zawita na naszych ekranach w nowym serialu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Netflix podejmie się wydania kolejnej serii […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →