Netflix opowie historię Notoriousa B.I.G. w nowej produkcji


16 lutego 2021

Podziel się newsem:

Tydzień przed 24. rocznicą tragicznej śmierci Notoriousa B.I.G. serwis Netflix zaprezentuje swoją najnowszą produkcję poświęconą legendarnemu raperowi. Biggie: I Got A Story to Tell to dokumentalny obraz, skupiający się przede wszystkim na młodości Christophera Wallece’a.

Dokument skupi się na życiu Biggiego Smallsa

Biggie: I Got A Story to Tell w dużej mierze składać ma się z niepublikowanych materiałów video pochodzących z prywatnego archiwum przyjaciela Biggiego jeszcze z z dzieciństwa, Damiana D Roc’a Butlera. Producentami wykonawczymi filmu są natomiast matka rapera – Voletta Wallace, Puff Daddy oraz Wayne Barrow – były manager Notoriousa, którzy wystąpili także przed kamerą, dzieląc się historiami z życia Biggiego Smallsa – dotąd publicznie nieopowiedzianymi. Biggie: I Got A Story to Tell zabierze nas zatem w podróż do wczesnych lat 90., ukazującą drogę, którą urodzony na Brooklynie Christopher Wallace musiał przejść, by stać się jednym z najbardziej wpływowych raperów wszechczasów, The Notoriousem B.I.G.

To będzie pierwszy dokument, który skupi się na doświadczeniach z życia mojego syna, a nie na okolicznościach jego śmierci. To upamiętnienie tego kim był i skąd pochodził. Właśnie tak chciałby zostać zapamiętany

Netflix-Biggie-I-Got-A-Story-to-Tell-poster
Biggie: I Got A Story to Tell – plakat

Biggie: I Got A Story to Tell już wkrótce na Netflix

Reżyserię dokumentu opowiadającego historię Notoriousa B.I.G. powierzono natomiast Emmettowi Malloy’owi, który rozpoznawalność zyskał kręcąc teledyski dla m.in. Limp Bizkit, Foo Fighters czy Blink-182. Obraz ukazujący życie Christophera Wallace’a nie będzie również pierwszym muzycznym dokumentem tego reżysera. Netflix podzielił się już oficjalnym trailerem Biggie: I Got A Story to Tell. Ogólnoświatową premierę z kolei zaplanowano na 1 marca. Czy oryginalna produkcja Netflixa wybije się z licznego szeregu pozostałych filmów o Biggim Smallsie, przekonamy się zatem już wkrótce!

Biggie: I Got a Story to Tell – oficjalny zwiastun – Netflix

Historia Biggiego Smallsa opowiedziana kolejny raz

Notorious B.I.G. był bohaterem już bardzo wielu produkcji: fabularnych, dokumentalnych, a nawet serialowych. Postać rapera zafascynuje pewnie i kolejnych filmowych twórców. Ready To Die oraz Life After Death – już same prorocze zatytułowanie swoich albumów przez Biggiego elektryzuje. Sprawca zamachu z 9 marca 1997 roku na skrzyżowaniu South Fairfax Avenue i Wilshire Boulevard w Los Angeles również nie został ustalony do dnia dzisiejszego. Do tego błyskawicznie rozwijająca się kariera i ogromny sukces zdobyty w tak krótkim czasie. A przede wszystkim pokłady charyzmy i rapowych umiejętności, które powalają słuchaczy nieprzerwalnie od ponad dwóch dekad. Historia Notoriousa B.I.G. jest bez wątpienia warta opowiedzenia. Netflix już raz to zrobił! W 2018 roku zaprezentowano dziesięcioodcinkową serię Unsolved, której fabuła skupia się na dochodzeniu w sprawie morderstwa Christophera Wallace’a. W tym samym roku wyjść miał również, skupiający się na tej samej kwestii, pełnometrażowy film City of Lies. Gwiazdorsko obsadzona sensacyjna produkcja nie weszła jednak na ekrany kin. Najbardziej natomiast udaną do tej pory próbą ukazania wyjątkowej postaci Biggiego Smallsa jest w pełni biograficzny Notorious z 2009 roku.

Notorious B.I.G. – I Got Story To Tell You

„Biggie: I Got a Story to Tell” stanowiące oryginalną produkcję Netflixa na platformę trafi już na początku marca.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →