Najlepsze teledyski tygodnia: A_GIM, Brodka, Anohni, Sigma i Abra

Joanna Dziel
07 listopada 2016

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

A_GIM znów zabiera nas w kosmos, Brodka kocha oczy, Anohni tworzy niepokojące wizje, Jedenastka ze Stranger Things występuje u Sigmy, a Abra pokazuje życie nocne w Nowym Jorku. Zobaczcie najlepsze klipy, które ukazały się w tym tygodniu.

A_GIM – Carpet Burn (feat. Bemy)

Agim Dżeljilji po wydaniu w lipcu dobrze przyjętego singla „Rajka”, kazał swoim słuchaczom czekać na nowy kawałek aż do jesieni. Cierpliwość się opłaciła, bowiem i tym razem otrzymujemy od niego numer pełen unikalnego brzmienia. „Carpet Burn” to drugi singiel, do którego artysta opublikował właśnie teledysk. Agim ma nosa do wyboru gości na nadchodzącym wydawnictwie. W „Rajce” towarzyszył mu Klark (Kamil Durski z formacji Lilly Hates Roses), a kolejny numer nagrany został we współpracy z duetem BEMY.

Wideo, podobnie jak obraz do „Rajki”, utrzymane jest w kosmicznym klimacie. Twórcami teledysku są Krzysiek Grudziński i Ola Sawicka. Dzięki nim otrzymaliśmy tętniący barwami klip, w którym wrażenie robi scenografia, za którą odpowiedzialna była Agnieszka Bąk.

 

Brodka – Up In The Hill

Monika Brodka po raz kolejny zabrała się za reżyserię klipu do swojego numeru. Jej pierwszym dziełem był nieco rozczarowujący obraz do kawałka „Santa Muerte”, jednak tym razem nikt się nie zawiedzie. Teledysk do „Up In The Hill” to psychodeliczna zabawa formą, pełna popkulturowych nawiązań. Znajdziemy w nim odwołania do estetyki Queen z czasów „Bohemian Rhapsody” oraz filmu Święta Góra Alejandro Jodorowskiego. Stroje, które mają na sobie muzycy idealnie oddają ducha epoki i są projektem przyjaciółki Moniki – Vasiny.
Ważnym punktem obrazu są też pojawiające się wszędzie oczy. Aleksandra Wasilkowska przygotowała dla artystki tkaninę z tym motywem, która jest centralnym punktem scenografii, stanowi również tło podczas występów na żywo.

 

ANOHNI – Hopelessness

Anohni opublikowała właśnie teledysk do tytułowego kawałka z jej płyty Hopelessness. Reżyserem klipu jest Alex Carver, który opisuje stworzone przez siebie dzieło jako sen rozgorączkowanej pracowniczki korporacji. Znajdziemy tu między innymi: węgorze, luksusowe auto, świetną architekturę, konia oraz wściekły tłum. Opowieść przypomina niepokojącą wizję, która jest mocnym odzwierciedleniem przekazu nadanego przez artystkę na krążku.

 

Sigma – Find Me ft. Birdy

Fani Stranger Things na pewno docenią nowy klip Sigmy, w którym występuje genialna 12-letnia aktorka Millie Bobby Brown. Odtwórczyni roli Jedenastki w jednym z najpopularniejszych seriali Netflixa ponownie objawia swój olbrzymi talent aktorski. W klipie do „Find Me” udaje jej się oddać różne emocje, które obecne są w głosie występującej w kawałku Birdy. Scenografią obrazu są tętniące nocnym życiem ulice. Reżyserem klipu jest Christopher Sims.

 

Abra – Pull Up

Kolejną w tym zestawieniu artystką, która pokusiła się o reżyserię klipu do własnego numeru jest Abra, która zabiera nas do nowojorskich dzielnic Harlem i Bushwick. Jesteśmy świadkami imprez, wyścigów na motorach oraz robienia nowej dziary. Wszystko to dzieje się w świetle neonów i nocnego miasta. Kawałek „Pull Up” pochodzi z wydanego w sierpniu krążka Princess.

Sprawdź także:
Najlepsze teledyski tygodnia: RYSY, Blood Orange, Honne…

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: