Najlepsze teledyski tygodnia: RYSY, Blood Orange, Honne, The Avalanches i Junior Boys


31 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Rysy tworzą futurystyczny świat, Australijczycy z The Avalanches czarują, Blood Orange tańczy, Honne kuszą nagimi ciałami, a Junior Boys prezentują surrealistyczną wersję miłości.

Rysy – Father

Członkowie duetu Rysy nie próżnują. Wojtek Urbański i Łukasz Stachurko pomimo zaangażowania w sporą ilość nowych projektów ogłosili właśnie, że na przełomie roku ukaże się ich nowa EPka. Wydawnictwo wyjdzie zarówno na winylu, jak i digitalu nakładem U Know Me Records.

Krążek promuje kawałek “Father”, do którego powstał misterny i futurystyczny teledysk, w którym zaciera się granica między światem realnym a fikcyjnym. Jego autorką jest Martyna Iwańska, która we współpracy z Flotą Filmową i Chimney Poland stworzyła mroczną i wciągająca historię, która jest idealnym obrazem do magnetycznego numeru Rys. Wśród obsady znajdziemy między innymi przepiękną Helenę Norowicz, która zawstydzi swoją zwinnością niejednego nastolatka. Obraz zachwyca również różnorodnością, bowiem na ekranie widzimy osoby różniące się kolorem skóry, rozmiarem, wiekiem.

W powstaniu klipu wzięło udział ponad 80 osób, a praca nad postprodukcją trwała 504 godziny. Efekt jest taki, że trudno od niego oderwać wzrok.

 

The Avalanches – Because I’m Me

The Avalanches przyzwyczaili swoich fanów do klipów, które na długo zapadają w pamięć. Taki jest też obraz do kawałka “Because I’m Me”, pochodzącego z albumu Wildflower. Reżyserem obrazu jest Greg Brunkalla. Głównym bohaterem jest czarnoskóry chłopak, który próbuje zaimponować pracowniczce metra. Aby przykuć jej uwagę tańczy i śpiewa przed budką, w której pracuje obiekt jego uczuć. Dołącza do niego orkiestra, uliczni tancerze oraz brookliński raper z duetu Camp Lo – Sonny Cheeba. Zdesperowany chłopak używa nawet dmuchanego serca, aby wybranka odwzajemniła jego uczucia. Czy pomimo różnicy wieku ta historia może mieć szczęśliwe zakończenie? Sprawdźcie sami.

 

Blood Orange – I Know

Dev Hynes wydał w czerwcu mocno zaangażowany krążek Freetown Sound. Kawałki na wydawnictwie traktują między innymi o feminizmie i rasizmie. Do jednego z utworów, zatytułowanego “I Know”, powstał teledysk, w którym obok Deva występuje tancerka Maria Kochetkova. Klip ukazuje tę dwójkę artystów na sali prób w nowojorskim Gibney Dance Center, podczas pracy nad nową choreografią. Baletnica oraz producent w skupieniu wykonują pełen emocji taniec. Przyglądamy się drobnemu, a zarazem silnemu ciału Marii, które doskonale partneruje Devowi. Choć wideo nagrane jest w niskiej jakości obrazie, nie pozbawia widza przyjemności odbioru. Za reżyserię obrazu odpowiedzialna była Tracy Antonopoulos oraz sam muzyk.

 

Honne – Good Together

Honne to specjaliści od przyjemnych, otulających dźwięków oraz sensualnych klipów. Duet nie zawiódł i tym razem, dzieląc się z fanami teledyskiem do kawałka “Good Together”. Sensualny obraz przedstawia nagie pary podczas zbliżenia. Muzycy tłumaczą, że teledysk jest celebracją miłości oraz intymności niezależnej od orientacji seksualnej, rozmiaru, rasy lub płci. Ma być zapisem szczególnej chwili pomiędzy dwoma bliskimi sobie osobami, które czują się ze sobą swobodnie i dobrze.

 

Junior Boys – Kiss Me All Night

Jeśli klip Honne jest dla Was zbyt cukierkowy, na pewno spodoba Wam się teledysk Kanadyjczyków z Junior Boys, którzy przedstawiają zupełnie odmienną wersję miłosnych uniesień. Bohaterami opowieści stworzonej do numeru “Kiss Me All Night”, który pochodzi z EPki, o tym samym tytule są dwie całujące się osoby, z którymi podczas pocałunków dzieją się dziwne rzeczy. Nieco surrealistyczny klip to dobra odskocznia dla tych, znudzonych standardową interpretacją miłości. Reżyserką klipu jest Sophia Peer, która współpracowała do tej pory między innymi z The National, Yeasayer oraz formacją Interpol.

Sprawdź także:
Teledysk duetu RYSY splagiatowany przez amerykańskiego reżysera?

Rysy tworzą futurystyczny świat, Australijczycy z The Avalanches czarują, Blood Orange tańczy, Honne kuszą nagimi ciałami, a Junior Boys prezentują surrealistyczną wersję miłości. Rysy – Father Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →