fot. Roger Ho, oficjalny fanpage Music Midtown

Festiwal Music Midtown w Atlancie odwołany prawdopodobnie z powodu przepisów dotyczących broni


02 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Festiwal Music Midtown, który od lat odbywał się w Atlancie, boryka się z problemami organizacyjnymi. Impreza nie odbędzie się w tym roku, a według pogłosek powodem odwołania wydarzenia były przepisy dotyczące broni.

Music Midtown odwołany. Powodem obowiązujące przepisy?

Między 17 a 18 września w Piedmont Park w Atlancie w stanie Georgia miał odbyć się festiwal Music Midtown. Impreza organizowana jest od 1994 roku z sześcioletnią przerwą między 2005 a 2011. Wczoraj organizatorzy wydarzenia, firma Live Nation, poinformowali, że tegoroczny Music Midtown się nie odbędzie.

Zobacz: Roddy Ricch aresztowany. Raper próbował wejść na teren festiwalu z naładowaną bronią

Czołem, fani Midtown – w związku z okolicznościami, na które nie mamy wpływu, Music Midtown nie odbędzie się w tym roku. Liczyliśmy na ponowne zobaczenie się we wrześniu, teraz mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy będziemy mogli ponownie się cieszyć festiwalem

– poinformowali włodarze.

Jak widać, organizatorzy nie wskazali żadnego konkretnego powodu, przez który Midtown się nie odbędzie. Redakcja Hot New Hip-Hop przytacza jednak tweet George’a Chadiego, który powołując się na “wiarygodne źródło”, twierdzi, że prawo stanowe dotyczące broni jest sprzeczne z raiderami części artystów.

Chadi powołuje się na tekst Johna Rucha opublikowany na łamach saportareport.com. Z treści artykułu można wyczytać, że prawo stanowe zabrania Live Nation wprowadzenia zakazu posiadania broni palnej, ponieważ impreza odbywała się na terenie publicznym.

Line-up Music Midtown składał się z wielu znanych nazwisk

Wśród ogłoszonych artystów znaleźli się twórcy tworzący w różnych obrębach gatunków. Najświeższym ogłoszeniem było dołączenie do line-upu Freddiego Gibbsa oraz Killboya. Oprócz wspomnianych w Piedmont Park mieli pojawić się także m.in. My Chemical Romance, Future, Fall Out Boy, Denzel Curry, Mitski i Phoebe Bridgers. Mimo obszernego i zróżnicowanego line-upu fani imprezy popierają decyzję organizatorów.

Festiwal Music Midtown, który od lat odbywał się w Atlancie, boryka się z problemami organizacyjnymi. Impreza nie odbędzie się w tym roku, a według pogłosek powodem odwołania wydarzenia były przepisy dotyczące broni. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →