Facebook

wraca do Polski z nowym albumem „Motordrome”


12 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Autorka przeboju Lean On wraca do Polski! MØ zagra u nas koncert w 2022 roku, podczas którego zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty – Motordrome.

MØ – kolekcjonerka przebojowych brzmień

na międzynarodową scenę popową weszła z tak zwanego „buta”, dając się poznać szerszej publiczności singlem Lean On, który nagrała z Majorem Lazerem i DJ-em Snakem. Ich wspólny kawałek ma dziś na koncie ponad trzy miliardy streamów i globalną sprzedaż przekraczającą 13,1 miliona. To jedna z najpopularniejszych piosenek ostatniej dekady!

Major Lazer & DJ Snake – Lean On (feat. MØ), posłuchaj!

Duńska wokalistka podkreśliła swoją obecność na scenie, wydając w 2018 roku swój drugi, świetnie przyjęty album Forever Neverland, na czele z takimi utworami, jak Nostalgia, Blur, Way Down czy Sun In Our Eyes z gościnnym udziałem Diplo. Kolejne single w postaci Final Song czy Don’t Leave tylko potwierdziły, że mamy do czynienia z prawdziwą supergwiazdą.

MØ – Final Song, posłuchaj!

MØ i jej zaskakująca metamorfoza

Jak się jednak szybko okazało – nie wszystko złoto, co się świeci. Kończąc w 2019 roku swoją światową trasę koncertową promującą album Forever Neverland, czuła się wyczerpana psychicznie, fizycznie i wypalona zawodowo. Chwilę później los rzucił jej kolejne kłody pod nogi. Artystka musiała zmierzyć się z poważnym urazem głosu, który wymagał miesięcy rehabilitacji i zaostrzył jej napady lęku oraz poczucie, że sprawy wymykają się spod jej kontroli.

Musiałam zrobić sobie przerwę, żeby dowiedzieć się, dokąd zmierzam i czego chcę – przyznaje artystka.

Efektem kilkuletniej przerwy duńskiej piosenkarki jest jej zupełna metamorfoza, w którą wpisuje się nie tylko zmiana fryzury i przefarbowanie włosów z blond na rudo. To zaledwie zalążek większej ewolucji, którą ta 32-letnia wokalistka, autorka tekstów i producentka przeszła od czasu wydania swojego ostatniego albumu.

MØ nowy album Motodrome koncert w Polsce 2022
MØ / Facebook

MØ powraca z nowym albumem. Motordrome to zupełnie nowy rozdział w karierze artystki

Jej efektem będzie album Motordrome, na którym wokalistka skłania się ku nieco ciemniejszym, sennym brzmieniom z echami punkowych i grunge’owych korzeni artystki, co uwydatniają dotychczasowe utwory zwiastujące ten materiał: Live to Survive, list miłosny do jej fanów – Kindness czy najnowszy, podwójny singiel Brad Pitt / Goosebumps. Wbrew pozorom rezultatem tej muzycznej metamorfozy artystki są klimatyczne i wciąż niezwykle przebojowe, popowe piosenki o wyraźnie słyszalnym, skandynawskim klimacie. Efekt ten uzyskała dzięki współpracy ze swoimi przyjaciółkami i długoletnimi współpracowniczkami: Caroline Ailin (Dua Lipa, Katy Perry, Ellie Goulding) i Noonie Bao (Halsey, Charli XCX, Carly Rae Jepsen). Z kolei przy pisaniu i produkcji tych utworu wokalistka wsparła się takimi artystami, jak: Ariel Rechtshaid (Haim, Vampire Weekend, Adele), Jam City (Olivia Rodrigo, Troye Sivan), SG Lewis (Dua Lipa), Linus Wiklund czy Yangze. Finalnie powstały prawdopodobnie najlepsze piosenki, jakie kiedykolwiek napisała.

MØ – Live to Survive, posłuchaj singla!

O swoim nachodzącym albumie Motordrome, duńska artystka pisze:

Mam nadzieję, że ludzie poczują, że jest autentyczny i że są tam historie, z którymi mogą się utożsamić. Dla mnie ten album oznacza ogromną zmianę w moim życiu. Mimo że wciąż robię to, co kocham, wydaje mi się, że to nowy rozdział. Skończyła się pewna era mojego życia i wchodzę w nową. To przerażające, ale i wyzwalające.

Z kolei sam tytuł tego wydawnictwa zainspirowała rozmowa, którą przeprowadziła ze swoją matką na temat własnych walk ze stanami lękowymi. Jak czytamy w informacji prasowej – panika i natrętne myśli przywodziły na myśl „dødstrome”, starą sztuczkę karnawałową, w której kaskader jeździ motocyklem po pionowych ścianach motordromu w niemalże przeczącej prawom fizyki prędkości. Tworzenie albumu okazało się być ucieczką z tej pogłębiającej się spirali, chociaż płyta jest w dużej mierze dokumentem osoby w trakcie rozwoju. Służy również jako przypomnienie, że każdy musi radzić sobie z własnym „dødstrome”. Nie ma bowiem idealnego lekarstwa na życiowe zmagania, i to jest okej.

MØ nowy album Motodrome koncert w Polsce 2022
MØ – Motodrome, okładka albumu

MØ – koncert w Polsce 2022, bilety

Trzeci album Motordrome ujrzy światło dzienne już 28 stycznia 2022 roku. W związku z jego premierą duńska artystka wyruszy w trasę koncertową promującą swoje najnowsze wydawnictwo. W rozpisce nie zabrakło również koncertu w Polsce! wystąpi u nas już 8 lutego 2022 i zagra w warszawskim klubie Niebo. Otwarta sprzedaż biletów na to wydarzeni wystartuje w środę, 17 listopada 2021 o godzinie 12:00. Nie może Was tam zabraknąć!

MØ nowy album Motodrome koncert w Polsce 2022
MØ – koncert w Polsce 2022

Autorka przeboju Lean On wraca do Polski! MØ zagra u nas koncert w 2022 roku, podczas którego zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty – Motordrome. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →