kadr z wideo promującego trasę Maty

Policja komentuje sprawę koncertu Maty

Podziel się newsem:

Komenda Stołeczna Policji odniosła się do sprawy koncertu Maty na Schodkach oraz zapowiadanego występu na Poniatówce, który ostatecznie się nie odbył. Sprawdź szczegóły!

Kwestia bezpieczeństwa

To było intensywne kilka dni dla Maty oraz jego fanów. Raper najpierw udostępnił utwór Schodki, co było oczywistą informacją dla słuchaczy o koncercie przy warszawskich Schodkach. Pojawiło się, według słów Maty, około 30 tysięcy osób, co skutkowało interwencją WOPR i policji z uwagi na ilość zgromadzonych osób. Następny, również zapowiadany utworem występ na Poniatówce został zablokowany przez policję, grożącą Macie pozbawieniem wolności do lat 8 w związku z ustawą o organizacji imprez masowych. Dziś głos w całej sprawie zabrał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, nadkomisarz Sylwester Marczak:

Przepisy prawa są jasno określone, jakie imprezy mogą być organizowane i pod jakimi warunkami. Rozumiemy zabawę, ale przede wszystkim dla nas liczy się bezpieczeństwo. Nie wystarczą chęci. Jeżeli ktoś zapomina o przepisach prawa, musi liczyć się z odpowiedzialnością.

Mata – Schodki

Mata rusza w trasę

Koncert, który miał odbyć się na Poniatówce, miał być również okazją do zapowiedzenia startu trasy koncertowej, w którą Mata wyruszy już 14 lipca, grając premierowy koncert we Wrocławiu. Kolejne występy odbędą się w Krakowie, Kołobrzegu, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie, Toruniu, Białymstoku, Łodzi i Poznaniu. Nie są znane jeszcze dokładne lokalizacje, choć należy się spodziewać, że mówimy tu bardziej o arenach, aniżeli klubach. Sprawa koncertu w Warszawie, również komentowana na InstaStory przez Matę, zależy od zarządu PGE Narodowego, gdzie reprezentant SBM Label najwyraźniej chciałby zagrać swój następny koncert w rodzinnym mieście. Poniżej znajdziecie pełną rozpiskę trasy koncertowej Matczaka wraz z datami:

Policja komentuje sprawę koncertu Maty

Komenda Stołeczna Policji odniosła się do sprawy koncertu Maty na Schodkach oraz zapowiadanego występu na Poniatówce, który ostatecznie się nie odbył. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Kwestia bezpieczeństwa To było […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →