Massive Attack prezentują nową, zaangażowaną społecznie EPkę „Eutopia”

Podziel się newsem:

Massive Attack przedstawiają nowe wydawnictwo, na którym połączyli siły między innymi z Young Fathers, Algiers i Saul Williamsem. Sprawdźcie szczegóły!

Massive Attack przerywają ciszę – jest nowe wydawnictwo!

Brytyjczycy przerywają milczenie trwające od wydanej w 2016 roku EP-ki Ritual Spirit i powracają z nowościami! Posty, które pojawiały się od kilku dni na oficjalnych profilach w kanałach społecznościowych Massive Attack wskazywały jednoznaczne – kultowa grupa szykuje coś świeżego.

Nie doczekaliśmy się niestety pełnoprawnego albumu, ale otrzymaliśmy za to kolejną EP-kę, tym razem jednak wyjątkową, bo zespół zaprosił do udziału w niej wyjątkowych artystów. Wśród gości znaleźli się Young Fathers, Saul Williams oraz grupa Algiers.

Massive Attack Eutopia EP

Eutopia EP – nowy, audiowizualny album Massive Attack

To jednak nie wszystko. Eutopia EP to bowiem audiowizualny album, który został nagrany w trzech różnych miastach: Kalifornii, Genewie i San Jose, podczas izolacji. Trzem utworom, które się na nim znalazły towarzyszą dodatkowo wyjątkowe wizualizacje, stworzone przez Mario Klingemanna.

Massive Attack komentują swoje nowe wydawnictwo:

Okres izolacji ujawnił najlepsze aspekty i najgorsze wady ludzkości. Ten czas niepewności i niepokoju zmusił nas do zastanowienia się nad oczywistą potrzebą zmiany niszczących systemów, w których żyjemy. Współpracując z trzema ekspertami, stworzyliśmy wizualny i dźwiękowy dialog, wokół globalnych problemów: zagrożenia klimatycznego, wydobywania rajów podatkowych i uniwersalnego dochodu podstawowego. Duch tej EP-ki, jej elementy i pomysły nie mają jednak nic wspólnego z naiwnymi wyobrażeniami o idealnym świecie i wszystkim, co dotyczy pilnej i praktycznej potrzeby zbudowania czegoś lepszego. W tym sensie Eutopia jest przeciwieństwem błędu ortograficznego.

Young Fathers, Saul Williams Algiers oraz światowi aktywiści na nowej EP-ce Massive Attack

Trzy powyższe kwestie zostały poruszone w klipach, które 3D, czyli Robert del Naja z Massive Attack napisał wraz z Markiem Donne, brytyjskim filmowcem i pisarzem. Pojawiają się w nich również znani aktywiści – Christiana Figueres, Guy Standing, oraz Gabriel Zucman. Zobaczcie efekty!

Massive Attack – Massive Attack x Young Fathers – Eutopia EP

Massive Attack – Massive Attack x Algiers – Eutopia EP

Massive Attack – Massive Attack x Saul Williams – Eutopia EP

Massive Attack przedstawiają nowe wydawnictwo, na którym połączyli siły między innymi z Young Fathers, Algiers i Saul Williamsem. Sprawdźcie szczegóły! Massive Attack przerywają ciszę – jest nowe wydawnictwo! Brytyjczycy przerywają milczenie trwające od wydanej w 2016 roku EP-ki Ritual Spirit i powracają z nowościami! Posty, które pojawiały się od kilku dni na oficjalnych profilach w […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.