Banksy stworzył hotel w Betlejem, do którego muzykę napisali Massive Attack

Obserwuj nas na instagramie:

Nietypowy hotel to miejsce, w którym z okien nie rozciąga się widok na piękny krajobraz, lecz symbol konfliktu izraelsko-palestyńskiego – mur oddzielający część Palestyny, okupowany przez Izrael Zachodni Brzeg.

Banksy otwiera The Walled Off Hotel w Betlejem – hotel z najgorszym widokiem na świecie. To połączenie galerii sztuki i prawdziwego hotelu, w którym za 30 dolarów można spędzić noc, wpatrując się w mur.

Hotel powstawał 14 miesięcy. Prace zaczęły się w 2015 roku. Znajduje się w nim dziewięć pokoi. Wejścia do budynku strzeże plastikowy szympans w stroju boja hotelowego.

banksy hotel

To nie wszystko. W środku znajdzie się także muzeum, piano bar i galeria, w której pokazywane będą prace palestyńskich artystów. W piano barze, który będzie otwarty nie tylko dla osób, które zostają w hotelu na noc, zautomatyzowane pianino będzie grać codziennie inny koncert.

banksy hotel

Muzykę skomponowali specjalnie w tym celu Massive Attack, Nine Inch Nails, Red Hot Chili Peppers i Hans Zimmer. Nagranie wideo Eltona Johna, grającego zdalnie na przyjęciu otwarcia, pojawiło się na YouTubie Banksy’ego.

Hotel powstał z okazji setnej rocznicy zajęcia terytorium Palestyny przez Wielką Brytanię, po pokonaniu wojsk tureckich podczas I wojny światowej – wydarzenia, które otworzyło nowy rozdział w historii tego regionu. Ustanowiono wtedy Brytyjski Mandat Palestyny, a europejska ingerencja po pewnym czasie doprowadziła do konfliktu.

banksy hotel

“Nie wiem dlaczego, ale poczułem, że to dobry moment, by zastanowić się nad tym, co dzieje się, gdy Wielka Brytania podejmuje wielką polityczną decyzję bez pełnego zrozumienia jej konsekwencji” – komentuje artysta w informacji rozesłanej do mediów.

Goście będą mogli zamieszkać w hotelu Banksy’ego już 20 marca. Rezerwacja przyjmowane są na stronie www.banksy.co.uk. W ubiegłym roku Banksy otworzył Dismaland – dystopijny park rozrywki, w którym występowali Pussy Riot i Massive Attack.

Nietypowy hotel to miejsce, w którym z okien nie rozciąga się widok na piękny krajobraz, lecz symbol konfliktu izraelsko-palestyńskiego – mur oddzielający część Palestyny, okupowany przez Izrael Zachodni Brzeg. Banksy otwiera The Walled Off Hotel w Betlejem – hotel z najgorszym widokiem na świecie. To połączenie galerii sztuki i prawdziwego hotelu, w którym za 30 […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →