Facebook/Måneskin

Måneskin jeszcze tego lata zagra koncert w Polsce? To prawdopodobne


31 maja 2021

Podziel się newsem:

Eurowizyjny szał jeszcze się nie skończył, ba – on dopiero się zaczął. Måneskin rozbił bank popularności swoim finałowym występem podczas Konkursu Piosenki Eurowizji, a hype na włoski zespół nieustannie rośnie. Polscy fani mają zaś powody do radości – być może artyści zawitają do Polski wcześniej, niż moglibyśmy przypuszczać.

Måneskin – przewidziane zaskoczenie

Włoski zespół stanowczo nie wpisuje się w ramy typowe dla Eurowizji. Måneskin podczas występu w Rotterdamie zrobił po prostu swoje i zaprezentował się dokładnie tak, jakby grał koncert dla swoich własnych fanów. Kostiumy inspirowane ABBĄ być może stanowiły ukłon w stronę eurowizyjnej tradycji, jednakże na tym koniec, jeżeli chodzi o doszukiwanie się w nich pewnej typowości dla osławionego konkursu.

Przeczytaj: Jakość ponad blichtrem, czyli o zaskakujących rozstrzygnięciach tegorocznej Eurowizji

Włosi z pewnością nie byli oczywistymi faworytami – a przynajmniej nie na pierwszy rzut oka. W dzień finału bukmacherzy dawali im bowiem kilkupunktową przewagę nad innymi uczestnikami. W tym roku wygrał rock’n’roll, a kandydaci z Italii bez dwóch zdań zasłużyli sobie na zwycięstwo. Talentem, charakterem, przekorą. Zrobili show, które od początku do końca opierało się na muzyce i to ona – tak, jak być powinno – grała w ich występie pierwsze skrzypce.

Måneskin – Zitti E Buoni – Italy 🇮🇹 – Grand Final – Eurovision 2021

Måneskin na koncercie w Polsce? To prawdopodobne

Po ogłoszeniu wyników Konkursu Piosenki Eurowizji, zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Podejrzewam, że taki sam wzrost popularności czekałby Måneskin, gdyby owego plebiscytu nie wygrał – im wystarczyło się po prostu pokazać. W każdym razie, social media zostały totalnie opanowane. Na TikToku, gdzie się nie obejrzeć, tam Zitti E Buoni, czy snippet z utworu I Wanna Be Your Slave. Ich oryginalny merch wyprzedał się w całości w mniej niż pół godziny

Måneskin koncert Polska Fest Festival
Facebook/Måneskin

Nic więc dziwnego, że fani – głównie z Europy – wyczekują na trasę koncertową. Zespół wstrzelił się w idealny okres, bowiem na naszych oczach właśnie odmraża się branża kulturowa. Måneskin ma zaplanowaną serię występów we Włoszech, aczkolwiek w Internecie pojawiło się coś, co daje nadzieję na ich rychłe show w Polsce.

Måneskin koncert Polska Fest Festival

Po wpisaniu w Google frazy „Måneskin koncerty”, pojawia się informacja o ich koncercie w Chorzowie, 11 sierpnia. Co ciekawe, data ta pokrywa się z datą Fest Festivalu w Chorzowie. Przypadek?

Przeczytaj: Kayah i Bregović, Rag’n’Bone Man, Krzysztof Zalewski i inni zagrają na FEST Festival 2021

Fest Festival oficjalnie jeszcze nie ogłosił, że włoski zespół faktycznie pojawi się podczas tegorocznej edycji imprezy. Warto jednak trzymać rękę na pulsie, sprawdzać najnowsze informacje, śledzić profil festiwalu i trzymać kciuki, aby te przypuszczenia okazały się prawdą.

Eurowizyjny szał jeszcze się nie skończył, ba – on dopiero się zaczął. Måneskin rozbił bank popularności swoim finałowym występem podczas Konkursu Piosenki Eurowizji, a hype na włoski zespół nieustannie rośnie. Polscy fani mają zaś powody do radości – być może artyści zawitają do Polski wcześniej, niż moglibyśmy przypuszczać. Måneskin – przewidziane zaskoczenie Włoski zespół stanowczo […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →