Kayah i Bregović, Rag’n’Bone Man, Krzysztof Zalewski i inni zagrają na FEST Festival 2021

Obserwuj nas na instagramie:

FEST Festival dalej ogłasza. Do line-upu tegorocznej edycji imprezy dołączają kolejne, mocne nazwiska, w tym Kayah i Bregović, Rag’n’Bone Man oraz Krzysztof Zalewski. Sprawdźcie, kto jeszcze zagra w sierpniu w Parku Śląskim!

FEST Festival 2021 – będzie się działo w Parku Śląskim!

Mam nadzieję, że nadążacie ze wszystkimi ogłoszeniami FEST Festivalu, bowiem organizatorzy właśnie zaserwowali nam kolejne. Nie ma co, w sierpniu szykuje nam się naprawdę wyjątkowe, jedno z największych w Europie wydarzeń kulturalnych w tym roku. Po pandemicznej posusze, FEST może się okazać prawdziwym miodem na nasze spragnione muzyki na żywo dusze.

FEST Festival 2021 ogłoszenie
FEST Festival, fot. Zofia Paśnik

FEST Festival 2021 – kiedy i gdzie? Kto zagra?

Tegoroczny FEST Festival odbędzie się ponownie w Parku Śląskim w Chorzowie, jednak na o wiele większej i bezpieczniejszej przestrzeni. Festiwal zaoferuje nam dodatkowo nie dwa, a aż cztery dni muzycznych wrażeń pod aż dziewięcioma różnymi scenami. Impreza odbędzie się w dniach 11 – 14 sierpnia 2021 roku, a w jej line-upie znaleźli się do tej pory Nothing But Thieves, Kygo, Alan Walker, Purple Disco Machine, Fisher, Kungs, Ofenbach, Bakermat, Sam Feldt, Robin Schulz, AURORA, Slowthai, Pezet, Sanah, Princess Nokia, The Blaze, Tommy Cash, Kiasmos, Smith & Thell, OIO, Undadasea, Sokół, James Bay, KOKOROKO, boy pablo, Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Rasmentalism, Jan-Rapowanie, Mery Spolsky oraz Sobel.

Sprawdźcie, kto jeszcze zasilił ten imponujący już skład!

FEST Festival 2021 ogłoszenie
FEST Festival 2021

FEST Festival 2021 – piąte ogłoszenie

Kayah i Bregović na FEST Festival 2021

To ogłoszenie już co prawda sprzed kilku dni, ale wzbudzające wciąż nie mniej emocji, co te najświeższe, bowiem projekt Kayah i Gorana Bregovića cieszy się od jakiegoś czasu drugą młodością, a ich wspólny album z 1999 roku dostał drugie życie za sprawą kolejnych pokoleń młodych ludzi, którzy odkrywają ich muzykę na nowo i zachwycają się nią tak samo, jak nasi rodzice, czy dziadkowie. Koncert tego legendarnego duetu będzie zatem wspaniałą okazją, aby sprawdzić, jak piosenki z ponad 20-letnią historią obronią się przed festiwalową publicznością.

Zobacz również: Kayah, Krzysztof Iwaneczko i ich muzyczny manifest – „Nie dzielcie nas” [wywiad]

Kayah i Bregović na FEST Festival 2021
Kayah i Bregović na FEST Festival 2021

Rag’n’Bone Man na FEST Festival 2021

Piąte ogłoszenie FEST Festivalu 2021 otwiera kolejny headliner imprezy w postaci brytyjskiej gwiazdy, Rag’n’Bone Mana. Autor przeboju Human wystąpi w Parku Śląskim 13 sierpnia i zaprezentuje na żywo materiał ze swojego najnowszego, jeszcze świeżutkiego albumu Life By Misadventure. Nie przegapcie!

Rag’n’Bone Man na FEST Festival 2021
Rag’n’Bone Man na FEST Festival 2021

SOHN na FEST Festival 2021

SOHN to brytyjski wokalista, autor tekstów i producent płyt, który komponował kawałki dla Rihanny, remiksował utwory dla The Weeknd i Disclosure, a jednocześnie jest jednym z najbardziej obiecujących artystów na międzynarodowej scenie elektronicznej, choć swoich fanów znajdzie raczej wśród miłośników delikatniejszych brzmień.

SOHN na FEST Festival 2021
SOHN na FEST Festival 2021

Mura Masa na FEST Festival

Współpracował z takimi artystami jak BTS, Chic, A$AP Rocky, Charlie XCX czy Christine and the Queens. Jego debiutancki album był nominowany do nagrody Grammy w kategoriach Best Dance/Electronic Album i Best Recording Package. Teraz zagra na FEST Festival. Mura Masa, światowy fenomen już tego lata w Parku Śląskim!

Mura Masa na FEST Festival
Mura Masa na FEST Festival

Jan Blomqvist & Band na FEST Festival

Jan Blomqvist to berliński artysta solowy, pierwotnie nauczyciel, który szybko stwierdził, że to jednak muzyka powinna być jego zawodem. Wraz ze swoim bandem gra muzykę określaną mianem tanecznej elektroniki oraz club soul’u, którą przybliży Wam podczas swojego występu na FEST Festival.

Jan Blomqvist & Band na FEST Festival
Jan Blomqvist & Band na FEST Festival

Krzysztof Zalewski na FEST Festival 2021

Tego pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z najwybitniejszych męskich głosów na współczesnej, polskiej scenie alternatywnej już w sierpniu porwie tłumy FESTowej publiczności, prezentując materiał ze swojego najnowszego albumu Zabawa, choć w setliście z pewnością nie zabraknie również takich przebojów Krzysztofa Zalewskiego, jak Miłość, Miłość, czy Początek.

Krzysztof Zaleski na FEST Festival 2021
Krzysztof Zaleski na FEST Festival 2021

Mrozu na FEST Festival

Kto uważnie śledzi aktywność FEST Festival w social mediach ten z pewnością spodziewał się tego ogłoszenia, bowiem Mrozu wystąpił w jednym z pierwszych odcinków FESTnews, w którym zdradził, że w Parku Śląskim zagra w tym roku grupa Nothing But Thieves. Zagra również on, Mrozu, który przygotowuje się to wydania swojego kolejnego albumu.

Mrozu na FEST Festival
Mrozu na FEST Festival

Dillon na FEST Festival 2021

Dillion to brazylijska piosenkarka i pianistka, która na FEST nie będzie miała jednak aż tak daleko, bowiem na stałe mieszka w Niemczech. W 2011 roku zaskarbiła sobie uznanie krytyków na całym świecie, za sprawą debiutanckiego albumu The Silence Kills, a jej wokal często porównuje się do takich artystek jak Björk, czy Lykke Li. Na FEST Festival Dillon zaprezentuje przekrojowy materiał ze swoich wszystkich, czterech albumów.

Dillon na FEST Festival 2021
Dillon na FEST Festival 2021

Molesta Ewenement na FEST Festival 2021

W ramach najnowszego ogłoszenia FEST Festivalu nie może oczywiście zabraknąć hip-hopowego akcentu. Kolejnymi reprezentantami polskiej rap-gry podczas tej wakacyjnej imprezy będzie legendarny skład Molesta Ewenement, który już 13 sierpnia przejmie kontrolę nad Parkiem Śląskim w Chorzowie.

Molesta Ewenement na FEST Festival 2021
Molesta Ewenement na FEST Festival 2021

JWP/BC na FEST Festival

JWP/BC to kolejny, legendarny skład, który będziecie mieli okazję zobaczyć na żywo tego lata w Parku Śląskim w Chorzowie, gdzie zaprezentują swój najnowszy materiał z krążka Koledzy mixed Falcon1. Nie przegapcie!

JWP/BC na FEST Festival
JWP/BC na FEST Festival

Tymek na FEST Festival

Tymek, to fenomen ostatnich kilku lat, który na polską scenę hip-hopową wprowadził sporo świeżości, choć sam nie określa siebie jako rapera. Patrząc na jego ostatnie muzyczne poczynania, takie, jak chociażby współpraca z Kubą Karasiem i Urbanskim, czy nowy projekt SevenPhoenix, faktycznie trudno jego twórczość jednoznacznie sklasyfikować. Przekonajcie się o tym sami w sierpniu podczas FEST Festival!

Tymek na FEST Festival
Tymek na FEST Festival

schafter na FEST Festival

W 2019 roku ten zawodnik zaliczył jeden z najbardziej spektakularnych debiutów ostatnich lat w polskim hip-hopie, a co najważniejsze, wciąż utrzymuje się na szczycie. Będziecie mieli okazję przekonać się o tym na własnej skórze podczas tegorocznego koncertu schaftera na FEST Festival!

schafter na FEST Festival
schafter na FEST Festival

Fukaj na FEST Festival

Fukaj to jeden z najpopularniejszych newcomerów polskiej sceny hip-hopowej. Został zauważony przez Matę, a stał się rozpoznawalny głównie za sprawą nominacji od Quebonafide do hot16challenge. Drzwi do kariery ostatecznie otworzył mu udział w SBM Starter. Tym sposobem dotarł na scenę FEST Festival, na której zobaczymy go już w sierpniu.

Fukaj na FEST Festival
Fukaj na FEST Festival

FEST Festival dalej ogłasza. Do line-upu tegorocznej edycji imprezy dołączają kolejne, mocne nazwiska, w tym Kayah i Bregović, Rag’n’Bone Man oraz Krzysztof Zalewski. Sprawdźcie, kto jeszcze zagra w sierpniu w Parku Śląskim! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →