materiały promocyjne

Mamy nowy remix tracka Florence and The Machine autorstwa Glass Animals


01 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W sieci pojawiła się nowa wersja kawałka My Love od Florence and The Machine. Za remixem stoi Dave Bayley, frontman zespołu Glass Animals. Sprawdź szczegóły!

My Love (Dave Glass Animals Remix)

Współpraca Florence and The Machine z Glass Animals

Dave Bayley z Glass Animals był również współautorem oficjalnej wersji piosenki. Artysta przyczynił się także do nadchodzącego, piątego studyjnego albumu zespołu Florence and The Machine jako autor tekstów i producent. Gdy singiel My Love ukazał się w oryginalnej wersji, Florence Welch opisała go jako “smutny mały wiersz napisany w kuchni”. Dodała, że początkowo miał być kawałkiem akustycznym, jednak w procesie aranżacji przeistoczył się w hit każdego parkietu.

Czasami tak już jest, że najbardziej taneczne spośród piosenek mają tak naprawdę smutny rdzeń.

– mówiła Florence

Nowa płyta Florence and The Machine

Album o nazwie Dance Fever swoją premierę ujrzy 13 maja. Welch opisuje go jako “bajkę w 14 piosenkach”.

Kiedy świat czekał na ponowne otwarcie, Florence zdała sobie sprawę, że najbardziej brakuje jej klubów, tańca i koncertów Na nowej płycie dostajemy więc Florence w najlepszym wydaniu, czyli jako festiwalową boginię z porywającymi hymnami.

Tuż przed pandemią Welch zaczęła się interesować tańcem św. Wita – renesansowym tanecznym zjawiskiem, które polegało na gromadzeniu się grup tańczących ludzi. Bywały to nawet setki osób zatracających się w tańcu równocześnie.

Wizja i koncept takiego tańca, przypomniały Florence o jej doświadczeniach z tańcem, dyscypliną, której się poświęciła, kiedy postanowiła żyć w trzeźwości. Połączyła to z folkowymi elementami z czasów średniowiecza. W ostatnich latach odrętwienia i zamknięcia, taniec dawał bowiem energię, siłę i pozwolił spojrzeć na muzykę z perspektywy choreografii.

Prace nad albumem zaczęły się jak zawsze – z notatnikiem pełnym wierszy i pomysłów, Florence w marcu 2020 roku poleciała do Nowego Jorku, gdzie w studiu towarzyszył jej Jack Antonoff. Wybuch pandemii Covid-19 zmusił jednak Welch do powrotu do Londynu. Kiedy siedziała w domu, zaczęła przerabiać piosenki, inspirując się muzyką taneczną, folkiem, Iggym Popem z lat 70., czy utworami Lucindy Williams i Emmylou Harris.

Na płycie „Dance Fever” Florence porusza kwestie tożsamości, męskości i kobiecość. Za produkcję odpowiadają Florence Welch, Jack Antonoff i Dave Bayley.

– czytamy w opisie wydawnictwa
Florence and the Machine My Love Dance Fever album
Florence and the Machine – “Dance Fever”, okładka albumu, fot. Autumn de Wilde

Przeczytaj także: Sondre Lerche oczarowuje nas swoim światem. Odsłuch albumu „Avatars of Love”

W sieci pojawiła się nowa wersja kawałka My Love od Florence and The Machine. Za remixem stoi Dave Bayley, frontman zespołu Glass Animals. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →