kadr z teledysku

Madonna twierdzi, że Tory Lanez dopuścił się plagiatu jej utworu


29 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

W komentarzach pod jednym z postów kanadyjskiego rapera udzieliła się Madonna. Gwiazda popu stwierdziła, że Tory Lanez dopuścił się plagiatu jej utworu.

Madonna oskarża Tory’ego Laneza o plagiat

Sześćdziesięciotrzyletnia Madonna zarzuciła Lanezowi nielegalne użycie sampla z jej utworu. Chodzi o piosenkę Into the Groove z 1985 roku, która rzekomo miała zostać wykorzystana do stworzenia Pluto’s Last Comet. Piosenkarka zaznaczyła w swoim komentarzu, że próbowała skontaktować się z Torym Lanezem przed napisaniem wiadomości publicznie, jednak nie otrzymała odpowiedzi.

Zobacz: Dua Lipa zapowiada nowy album Club Future Nostalgia z Madonną, Gwen Stefani i Markiem Ronsonem

Przeczytaj wiadomości o nielegalnym użyciu mojej piosenki Into the Groove!

– napisała autorka piosenki.

Tory Lanez do tej pory nie odpowiedział piosenkarce na zarzuty. Pod postem rapera, który skomentowała autorka Into the Groove, rozgorzała dyskusja między fanami obu postaci. Poniżej zostawiamy wszystkie linki, które dotyczą sprawy.

Madonna – Into the Groove

Tory Lanez – Pluto’s Last Comet

Nowy album Laneza dostępny jest od ponad dwóch tygodni

Krążek, z którego pochodzi singiel Pluto’s Last Comet, Alone At Prom zadebiutował na rynku 10 grudnia. Album w całości czerpie z klimatu lat osiemdziesiątych. Materiał składa się z jedenastu premierowych utworów, a obok Tory’ego Laneza wystąpił jedynie Tee w utworze Pink Dolphin Sunset. Za produkcje odpowiadają m.in. Bizness Boi, boyband, Chaz Jackson, czy Jet Stanley.

Choć Tory Lanez jest obserwowany przez ponad jedenaście milionów osób na Instagramie, sprzedaż jego najnowszego albumu w pierwszym tygodniu nie była spektakularna. Raper zadebiutował na 59. miejscu Billboard 200 ze sprzedażą sięgającą prawie osiemnastu tysięcy egzemplarzy.

Tory Lanez – Alone At Prom – tracklista

01. Enchanted Waterfall
02. Pink Dolphin Sunset feat. Tee
03. Midnight’s Interlude
04. The Color Violet
05. Lavender Sunflower
06. Ballad of a Badman
07. Lady of Namek
08. Pluto’s Last Comet
09. ’87 Stingray
10. Hurt From Mercury
11. Last Kiss Of Nebulon

tory lanez alone at prom
okładka albumu Tory Lanez – Alone At Prom, One Umbrella Records 2021

W komentarzach pod jednym z postów kanadyjskiego rapera udzieliła się Madonna. Gwiazda popu stwierdziła, że Tory Lanez dopuścił się plagiatu jej utworu. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →