materiały prasowe

Macedonia na Eurowizji 2022 – ich preselekcje zapowiadają się niesamowicie!


27 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Po raz pierwszy od 2015 roku dane nam będzie zobaczyć macedońskie preselekcje do Eurowizji. Stacja MRT ujawniła, że spośród nadesłanych zgłoszeń została wybrana ścisła szóstka.

Macedonia wybiera swojego eurowizyjnego reprezentanta

Dziennikarze MRT, a także uczestniczka Eurowizji z 2017 roku, Jana Burčeska, którzy w tym roku zasiądą za macedońskim stołem jurorskim, mieli do przesłuchania aż 47 utworów. Finalnie komisja wybrała tylko sześciu uczestników, którzy prezentują się następująco!

Ris Flower – Flying to Berlin

Boris Cvetanowski, który przyjął sceniczny przydomek Ris Flower, to miłośnik muzyki alternatywnej. Jego muzyczna, ale także modowa (tak, to również jedna z jego pasji!) baza znajduje się w Stambule i to właśnie tam, przy współpracy z tureckimi kompozytorami powstaje jego twórczość.

Yon Idy – Dreams

Wychowany na dorobku Leonarda Cohena muzyk to fan bluesowych i soulowych brzmień. Do tej pory za jego twórczość odpowiedzialni byli Boban Apostolov i Angel Kosevem, którzy mieli już przyjemność liznąć eurowizyjnego świata.

Vikto Apostolovski – Superman

W 2010 roku był jednym z uczestników macedońskiego Idola. Wyśpiewał sobie w nim czwarte miejsce, a oceniała go między innymi Kaliopi, która później dwukrotnie starała się podbić eurowizyjną scenę.

Andrea Koevska – Circles

Dorastająca z muzyką soulową i gospelową Andrea urodziła się z niebywałym słuchem muzycznym, a także zdolnością do nauki gry na instrumentach. Eurowizja od młodych lat była jej wielkim marzeniem, które w tym roku ma zamiar spełnić.

Lara Ivanova – Flower of Sorrow

Nazwisko, które odbiło się bardzo głośnym echem. Ivanova dała o sobie znać podczas ostatnich trzech edycji MakFestu, na którym była jedną z największych gwiazd. W tym roku zamierza pójść o krok dalej i chce spróbować swoich sił na jeszcze większych scenach.

Kaly – Love and Light

Półfinalistka bułgarskiego The Voice, a także jurorka Eurowizji 2017. Kaly obraca się głównie wśród nieco wolniejszych, balladowych brzmień, ale jak sama powiedziała – potrafi z nich wykrzesać wiele.

Za Evrosong – kiedy dopełni się macedońska stawka?

Wszystkie piosenki macedońskich preselekcji zostaną wrzucone do sieci 28 stycznia. Tego samego dnia, o godzinie 22:00 zostaną one puszczone podczas jednego z programów na kanale MRT 1. Głosowanie na najlepszą z nich odbędzie się za pomocą internetowej ankiety, która potrwa do 4 lutego i będzie stanowiła 50% ostatecznego rezultatu. Drugą połowę dopełnią głosy zaproszonych ekspertów z międzynarodowego jury. Zwycięzca Za Evrosong będzie reprezentował Macedonię podczas 66. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2022 Macedonia
materiały prasowe

Eurowizja 2022 – kiedy odbędzie się konkurs?

Tegoroczny konkurs eurowizyjny odbędzie się w dniach 14-16 maja w Turnie. Na scenie hali Pala Alpitour zaprezentuje się 41 państw, a wśród nich znajdą się takie kraje, jak powracająca Armenia i CzarnogóraCzechy, Grecja czy też Australia. Na scenie nie zobaczymy reprezentacji Białorusi, która już drugi rok z rzędu została wykluczona z grona członków Europejskiej Unii Nadawców. Do tej pory wybrano już ośmiu reprezentantów z Albanii, Belgii, Bułgarii, Czarnogóry, Czech, Grecji, Gruzji i Holandii.

Zobacz również: Eurowizja 2022 – kto będzie reprezentował Polskę?

Eurowizja 2022 krajowe eliminacje Polska
Eurowizja 2022 / materiały prasowe

Po raz pierwszy od 2015 roku dane nam będzie zobaczyć macedońskie preselekcje do Eurowizji. Stacja MRT ujawniła, że spośród nadesłanych zgłoszeń została wybrana ścisła szóstka. Macedonia wybiera swojego eurowizyjnego reprezentanta Dziennikarze MRT, a także uczestniczka Eurowizji z 2017 roku, Jana Burčeska, którzy w tym roku zasiądą za macedońskim stołem jurorskim, mieli do przesłuchania aż 47 […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →