Ludzka solidarność w dobie pandemii koronawirusa. Jak pomóc najbardziej potrzebującym?

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Najbardziej narażone na ciężkie powikłania wirusa są osoby starsze i schorowane. To właśnie oni w największej mierze nie powinni wychodzić z domu. Sprawdźcie, jak można im pomóc.

Zalecenie, aby w miarę możliwości pozostać w domu lub przynajmniej unikać kontaktu z innymi, dotyczy wszystkich bez wyjątku. Są jednak sposoby, aby wspomóc osoby, dla których zakażenie koronawirusem niesie dużo poważniejsze skutki. Sprawdźcie, jak możecie pomóc starszym sąsiadom lub dziadkom.

Ludzie potrafią solidaryzować się w trudnych momentach. Teraz, gdy wszystkie szkoły i uczelnie są zamknięte, wiele młodych osób oferuje bezinteresowną pomoc, która jest na wagę złota.

Zrób zakupy dla osób starszych

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej potrzebnych sposobów na pomoc jest zrobienie zakupów. Zdajemy sobie sprawę, że to, co obecnie dzieje się w marketach, również stwarza zagrożenie, ale jest możliwość zakupów online. Nie narażając własnego zdrowia możemy pomóc innym.

Z pomocą ruszył także portal do zamawiania jedzenia Glodny.pl, który oferuje pomoc w dostawie artykułów spożywczych czy leków zupełnie za darmo.

Biedronka pomaga seniorom

Pomoc seniorom oferuje także Biedronka. Sieć wprowadza także pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia, a także pierwszeństwo obsługi przy kasie na każdą prośbę osoby starszej.

Ponadto, w sklepach sieci zostaną umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce. Obie strony mogą się także zgłaszać za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta pod numerem 22 205 33 00.

Biedronka pomaga seniorom

Wyprowadzaj psy seniorów lub osób objętych kwarantanną

Podobna sprawa tyczy się zwierząt domowych. Osoby młode i zdrowe mogą wyprowadzać na spacery psy osób starszych oraz tych, którzy nie mogą opuścić mieszkania ze względu na kwarantannę. W tym przypadku również można zaoferować pomoc wywieszając ogłoszenie na klatce schodowej.


Pamiętajcie, żeby, chcąc pomóc innym, zwracać również dużą uwagę na własne bezpieczeństwo. Unikajcie dużych skupisk ludzi, myjcie ręce tak często, jak to tylko możliwe i nie dotykajcie twarzy, będąc poza domem.

mycie rąb 30 sekund

Najbardziej narażone na ciężkie powikłania wirusa są osoby starsze i schorowane. To właśnie oni w największej mierze nie powinni wychodzić z domu. Sprawdźcie, jak można im pomóc. Zalecenie, aby w miarę możliwości pozostać w domu lub przynajmniej unikać kontaktu z innymi, dotyczy wszystkich bez wyjątku. Są jednak sposoby, aby wspomóc osoby, dla których zakażenie koronawirusem […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: