Łódzkie murale wyróżnione wśród najlepszych na świecie


30 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Największa strona poświęcona street artowi opublikowała ranking 77 najlepszych murali 2016 roku, wśród których znalazły się trzy prace z Polski. Wszystkie znajdują się w Łodzi.

Łódź się zmienia i dowodzi tego nie tylko reklama z Cezarym Pazurą. Już teraz mocno kojarzona jest ze sztuką i designem, a wkrótce może zacząć przyciągać miłośników street artu.

Portal isupportstreetart.com przygotował zestawienie najlepszych przykładów sztuki ulicznej z całego świata. Znalazły się w nim aż trzy przykłady street artu z Polski – wszystkie można obejrzeć w Łodzi. Twórcy rankingu nie uporządkowali prac w kolejności – całe zestawienie to zbiór rekomendacji tych przykładów street artu, które warto zobaczyć na własne oczy.

Wyróżnione łódzkie murale to instalacja Crystala Wagnera na kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 29, mural “Anutsa/Primavera” wykonany przy ulicy Młynarskiej 15 przez Untaya, a także dzieło “Adam’s Heart” Piotra Chrzanowskiego przy Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (ulica Pomorska 251).

łódzkie murale

Instalacja Crystala Wagnera

łódzkie murale

UNTAY “Anutsa/Primavara”

łódzkie murale

Piotr Chrzanowski aka Chrzan “Adam’s Heart”

Największa strona poświęcona street artowi opublikowała ranking 77 najlepszych murali 2016 roku, wśród których znalazły się trzy prace z Polski. Wszystkie znajdują się w Łodzi. Łódź się zmienia i dowodzi tego nie tylko reklama z Cezarym Pazurą. Już teraz mocno kojarzona jest ze sztuką i designem, a wkrótce może zacząć przyciągać miłośników street artu. Portal […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →