Live Nation rezygnuje z plastiku na swoich festiwalach

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Jedna z największych firm koncertowych - Live Nation, zapowiedziała wycofanie jednorazowych artykułów z plastiku na terenie organizowanych przez siebie festiwali.

Live Nation – koncerty i festiwale

Live Nation to organizator największych wydarzeń muzycznych w obu Amerykach, Europie, Azji i Australii. W Polsce w najbliższym czasie odbędą się organizowane przez nich stadionowe koncerty Bon Jovi, P!nk, czy Rammstein.

Jeżeli chodzi o festiwale muzyczne, Live Nation odpowiada za organizację takich imprez, jak brytyjskie Reading & Leeds, Download czy Latitude.

Live Nation rezygnuje z plastikowych butelek i kubków

Agencja zapowiedziała, że do 2021 roku organizowane przez nich festiwale będą wolne od plastiku. Chodzi przede wszystkim o jednorazowe, plastikowe kubki, które na wszystkich plenerowych imprezach są ogromnym problemem.

Organizując ponad 35 tysięcy wydarzeń muzycznych każdego roku, mamy nie tylko okazję, ale i obowiązek, by zapewniać fanom i artystom rozrywkę, która nie zaszkodzi naszej planecie. Negatywne skutki zmian klimatycznych są niepodważalne i musimy wykorzystać pozycję naszej firmy, by im przeciwdziałać – mówi prezes Live Nation Michael Rapino.

Ponadto, Live Nation do 2030 roku planuje wprowadzić to rozwiązanie również na koncertach halowych i klubowych.

Festiwale pro-eko – Glastonbury, Tauron Nowa Muzyka, Fest Festival

Coraz częściej słyszy się o ograniczaniu wykorzystania plastiku podczas wydarzeń muzycznych. Podczas tegorocznej edycji brytyjskiego festiwalu Glastonbury wprowadzono zakaz używania plastikowych butelek i kubków, zachęcając do przynoszenia własnych butelek wielorazowego użytku.

Troskę o środowisko wykazał także polski festiwal Tauron Nowa Muzyka który zaopatrzył uczestników w darmową wodę z miejskich wodociągów.

Kolejny przykład to festiwal, który w tym roku odbędzie się po raz pierwszy, czyli Fest Festival. Organizatorzy zapowiedzieli, że na terenie imprezy znajdzie się punkt z darmową wodą pitną. Natomiast zakupione napoje nie będą przelewane do jednorazowych, plastikowych kubków.

Miejmy nadzieję, że niebawem takie rozwiązania staną się standardem i bawiąc się na muzycznych festiwalach, nie będziemy już w takim stopniu przyczyniać się do zaśmiecenia naszej planety.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: