KRS-One gościem w nowym singlu duetu asthma/Młody


28 września 2021

Podziel się newsem:

asthma już wkrótce wyda swój debiutancki album. Za produkcję płyty w całości odpowiada Młody, kolejne single skutecznie zachęcały, by na nadchodzący manifest oczekiwać z uwagą. Wraz z kolejną zapowiedzią przychodzi natomiast zaskoczenie. W numerze never forget gościnie pojawia się bowiem legendarny The Teacha!

asthma i KRS-One nagrali razem dzięki Młodemu

Swój debiutancki manifest, nakładem Def Jam Recordings Poland, asthma wypuści już za niespełna miesiąc. Raper już jakiś czas temu zdążył podzielić się tracklistą płyty przygotowywanej przy współpracy z producentem Młodym. Nie ujawnił jednak gości zaproszonych na swój pierwszy oficjalny materiał w dużej wytwórni. A w tej kwestii asthma ma dla nas niemałe niespodzianki. Jedną z nich jest obecność na płycie legendarnego MC z Bronxu, założyciela Boogie Down Productions i Nauczyciela Hip-Hopu. KRS-One przyjął zaproszenie do numeru never forget, w którym zaskakuje równiez i sam asthma. Młody raper zdecydował się bowiem swoją zwrotkę przewinąć w języku obecnego w tym numerze króla nowojorskiego undergroundu. Sam utwór natomiast zobrazowano równie brudnym i utrzymanym w oldschoolowym klimacie teledysku autorstwa grupy VOLNI.

A jak doszło do tego, że autor klasycznego Return of the Boom Bap znalazł się na albumie debiutanta z Polski? Odpowiedzią jest produkujący numer Młody. Beatmaker z Bielska-Białej miał już przyjemność współpracy z Krisem Parkerem, dostarczając swoje beaty na dwa ostatnie albumu weterana z Nowego Jorku. W międzyczasie KRS-One udzielił się również gościnnie na płycie Młodego zatytułowanej Lekcja WOS-u. Kolejną okazją do współpracy tej dwójki była właśnie nadchodzący manifest asthmy.

asthma/Młody ft. KRS-One, DJ URE – never forget

Co jeszcze niesie ze sobą manifest duetu asthma/Młody?

asthma i Młody wspólnie nagrany manifest na dobre zapowiadać zaczęli przed miesiącem. Duet zaprezentował wówczas singiel asthmatic. Kolejnym singlowym zwiastunem nadchodzącego albumu była bardzo udana, i również zobrazowana klipem, motobomba. Co natomiast jeszcze dla słuchaczy przygotował duet asthma/Młody? Wiemy już, że debiutancki manifest składa się łącznie z 10 utworów, z czego „na papierze” najbardziej wyróżnia się numer tytułowy. Kawałek zatytułowany manifest to bowiem klasycznym rapowy posse-cut, który wspólnie nagrali Mada, Ryfa Ri, Młody Leszcz, Jhn, DJ URE, Rak Raczej, Prykson Fisk, Floral Bugs i Bober. Jak z kolei muzyczny manifest duetu asthma/Młody brzmi, w całości przekonać będziemy mogli się 22 października. Do tego czasu w sklepie wytwórni Def Jam Recordings Poland dostępny będzie preorder tego wydawnictwa.

asthma/Młody – asthmatic

Kim jest asthma?

Debiutujący obecnie asthma dla wielu słuchaczy może jednak być postacią na scenie rapowej nieco anonimową. Młody raper był jednak gościem naszego cyklu Moje Rytmy, co daje możliwość lepszego poznania świeżego zawodnika Def Jam Recordings Poland. Wszystkim chętnych, by o asthmie dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do sprawdzenia 51 odcinka serii Moje Rytmy.

asthma-młody - manifest - okładka
asthma/Młody – manifest – okładka albumu

asthma/Młody – manifest – tracklista

  1. asthmatic
  2. motobomba ft. DJ URE
  3. never forget ft. KRS-One, DJ URE
  4. shut the fuck up ft. FALCON1
  5. ostatnia mila ft. Kacha
  6. reset
  7. transmisja
  8. duchowa rewolucja
  9. manifest ft. Mada, Ryfa Ri, Mlody Leszcz, Jhn, DJ URE, Rak Raczej, Prykson Fisk, Floral Bugs, Bober
  10. the system is fallin ft. DJ URE

asthma/Młody ft. DJ URE – motobomba

Zobrazowany klipem utwór „never forget: zapowiada debiutancki album „manifest”, który ukaże się nakładem Def Jam Recordings Poland.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →