fot. materiały prasowe

Lanberry w klimatach pełnych surrealizmu. Posłuchaj nowego singla “Niedziela”


25 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Lanberry powraca z kolejnym przystankiem na trasie zmierzającej w kierunku nowego albumu. Oto nietypowy w swoich brzmieniach utwór Niedziela.

Niedzielne bolączki dnia codziennego?

Lanberry konsekwentnie kontynuuje dostarczanie nam kolejnych muzycznych świeżości na rynek. Jej autorska podróż raz za razem zalicza przystanki przeróżnych brzmień oscylujących pomiędzy indie-popowymi klimatami. Wokalistka nowymi utworami jasno daje nam do zrozumienia, że nie będzie trzymać się sztywnej stylistyki, a jej twórczość będzie bardzo płynna.   

Przeczytaj także: Lanberry z nowym singlem. Dlaczego jest jej Niewygodnie?

Lanberry Niewygodnie
fot. Paula Patocka

Bardzo chciałam puścić wodze fantazji w tym klipie i kiedy podczas tworzenia piosenki mieliśmy w głowie obrazek z klaunami, wiedziałam, że ten motyw musi trafić do klipu. 

Para klaunów, momentami w zatęchłej scenerii niedzieli, obrazuje stan relacji. Relacji, w której każdej ze stron jest już wszystko jedno, wszystko dzieje się niemal mechanicznie, bez emocji i według schematu.  Klaun z założenia ma bawić, a nierzadko przeraża – i tak jest też z tym związkiem, „trochę śmiech przez łzy”. 

Lekarstwem na ten stan rzeczy może być przerwanie milczenia, chwila szczerości i autorefleksji.  

– mówi o swoim singlu artystka

Teledysk prezentuje nam istny ogrom… wszystkiego. Znajdziecie tu naprawdę wszystko – od groteskowych klimatów po parę klaunów, to wszystko osłodzone dozą klimatycznych brzmień. Jest w czym wybierać! Utwór jest efektem współpracy Lanberry z Moniką Wydrzyńską oraz Kubą Krupskim, który współtworzył takie przeboje wokalistki jak Plan awaryjny czy Nie ma mnie. W utworze pojawia się także Marcin Ułanowski.

Lanberry – Niedziela, posłuchaj!

Niedziela to kolejny singiel po wydanych już utworach Niewygodnie i Nocnym expressie, które zapowiadają nam nowy album artystki. Ten ukaże się na przełomie lat 2022 i 2023 nakładem wytwórni Agora Muzyka. 

Lanberry powraca z kolejnym przystankiem na trasie zmierzającej w kierunku nowego albumu. Oto nietypowy w swoich brzmieniach utwór Niedziela. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Niedzielne bolączki dnia codziennego? Lanberry konsekwentnie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →