fot. materiały prasowe

Lana Del Rey rapuje w nowym utworze. Posłuchajcie „A&W


14 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Piosenka promuje 9. w karierze album studyjny Lany Del Rey. Did you know that there’s a tunnel under Ocean Blvd ukaże się 24 marca.

Czekając na Lanę

Fani oczekują nowego albumu swojej idolki z niecierpliwością. Tym bardziej, że Lana zdążyła już podgrzać atmosferę wokół płyty o bardzo długiej nazwie. Nie tylko wrzucając w grudniu do sieci pierwszy, tytułowy singiel, ale też publikując alternatywną, półnagą okładkę oraz wykupując zaledwie jeden billboard promujący wydawnictwo. Stanął on w mieście Tulsa w stanie Oklahoma, w którym mieszka… były chłopak artystki. Sean „Sticks” Larkin, z zawodu policjant, był już bohaterem piosenki Tulsa Jesus Freak. z płyty Chemtrails over the Country Club z 2021 roku. I wygląda na to, że znowu dostanie mu się w tekstach.

Nowa jakość

Przejdźmy jednak do nowego utworu. Co można powiedzieć o A&W? Na pewno nie jest to klasyczna, romantyczna piosenka o miłości. Tekst jest dość kontrowersyjny, tym bardziej, że za samym tytułem ukrywa się zbitka „American Whore”. Trzeba jednak przyznać, że napisany i wyprodukowany przez samą Lanę i Jacka Antonoffa utwór to dzieło złożone i ambitne. Niby współpraca twórców to nic nowego – działają razem od lat, m.in. przy płytach Norman Fucking Rockwell! i Chemtrails Over the Country Club – ale A&W ma w sobie nową jakość.

Fiona Apple spotyka Nine Inch Nails

Piosenka trwa ponad 7 minut – pierwsza część brzmi dość zachowawczo, jak klasyczna ballada w stylu Lany, ale w okolicach 4 minuty zaczynają wchodzić industrialne, syntezatorowe brzmienia i połamane bity. Na dodatek artystka zaczyna momentami… rapować. Brzmi to odrobinę jak skrzyżowanie mantrycznego śpiewu Fiony Apple z brzmieniem Nine Inch Nails. Czy trzeba kogoś bardziej zachęcać?

Goście Lany

Jak wspomnieliśmy, premiera płyty Did You Know That There’s A Tunnel Under Ocean Blvd planowana jest na 24 marca 2023 roku. Piosenkarkę wsparli na krążku Jon Batiste, Bleachers, Father John Misty, Judah Smith, Tommy Genesis oraz SYML.

okładka nowej płyty Lany Del Rey

Piosenka promuje 9. w karierze album studyjny Lany Del Rey. Did you know that there’s a tunnel under Ocean Blvd ukaże się 24 marca. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →