fot. kadr z „Królestwo: Exodus”

Królestwo: Exodus”: Lars von Trier uchyla wrota do 3. sezonu swojego kultowego serialu. Jest zwiastun


29 września 2022

Podziel się newsem:

Platforma MUBI opublikowała właśnie zwiastun trzeciego i zarazem ostatniego sezonu serialu Larsa von Triera. Co tym razem wydarzy się w ponurym kopenhaskim szpitalu?

Rzecz kultowa

Oscylująca na granicy komedii i horroru historia, która rozgrywała się na oddziale neurochirurgii w szpitalu zbudowanym na mokradłach (istniejącym naprawdę!), doczekała się do tej pory dwóch sezonów. W sumie łącznie wypuszczono 8 odcinków. Oba zostały nakręcone jeszcze w latach 90. Nie jednak będzie przesadą stwierdzenie, że obok Z Archiwum X i Miasteczka Twin Peaks, Królestwo (w oryginale: Riget) przeszło do historii jako jeden z najbardziej kultowych seriali z kategorii „dziwaczne i straszne”. Także w Polsce widzowie z zapartym tchem i odrobiną przerażenia śledzili losy bohaterów – lekarzy i pacjentów szpitala, którzy musieli się zmagać ze zjawiskami paranormalnymi.

Przepustka do kariery

Królestwo było trampoliną do kariery dla Larsa von Triera – zanim nakręcił on swoje najważniejsze filmy, jak Przełamując fale (1996) czy Tańcząc w ciemnościach (2000), zanim wraz z kolegami stworzył słynny manifest Dogma 95, duński reżyser był zafascynowany kinem klasy B. Widać to w jego Królestwie i czuć, że duch serialu nie zginął z nową odsłoną.

Przeczytaj też: WTF movies – 10 filmów dla osób znudzonych grzecznym kinem

Sama śmietanka w Królestwie

W serialu Królestwo: Exodus zobaczymy śmietankę skandynawskiego aktorstwa. Nie zagrają co prawda odtwórcy głównych ról z oryginału, Ernst-Hugo Järegård i Kirsten Rolffes, gdyż ci zmarli jeszcze w latach 90. Pojawią się natomiast Bodil Jørgensen (Idioci), Alexander Skarsgård (Wiking), David Dencik (Nie czas umierać), Lars Mikkelsen (Wiedźmin), Nikolaj Lie Kaas (Bracia), Tuva Novotny (Blindzone) i Mikael Persbrandt (Sex Education). Serial, który rzekomo ma odpowiedzieć na nierozwiązane zagadki z 1. i 2. sezonu, pojawi się w ofercie platformy Mubi 27 listopada. Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy będzie dostępny w Polsce.

Obejrzyj zwiastun serialu Królestwo: Exodus:

Platforma MUBI opublikowała właśnie zwiastun trzeciego i zarazem ostatniego sezonu serialu Larsa von Triera. Co tym razem wydarzy się w ponurym kopenhaskim szpitalu? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →