Kraków Live Music Festival 2019 ogłasza polskich artystów

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Od dwóch miesięcy nie mieliśmy żadnych wieści od Kraków Live Music Festival, który odbędzie się już za miesiąc - 16 i 17 sierpnia. Dziś organizatorzy ogłosili szóstkę polskich wykonawców, którzy zasilą skład tegorocznej edycji.

Kraków Live Music Festival 2019 – line-up, kolejne ogłoszenie

Dotychczas ogłoszonymi artystami na krakowskim festiwalu są: Calvin Harris, DJ Snake, Krzysztof Zalewski, Macklemore, Masego, Post Malone, PRO8L3M, Ski Mask The Slump God i Years & Years. Dziś do tego grona dołączyło sześciu przedstawicieli polskiej sceny. Sprawdźcie kto.

Natalia Nykiel

Natalia Nykiel mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Debiutanckim albumem Lupus Electro zapełniła lukę na rodzimym rynku muzycznym – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.

Drugą płytą Discordia (2017) tylko podwyższyła poprzeczkę, a album otrzymał nominację do Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku Elektronika. Ostatnim singlem artystki jest utwór Łuny. Teledysk do piosenki otrzymał główną nagrodę na Queen Palm International Film Festival w Palm Springs oraz był nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii Najlepszy teledysk.

Rosalie.

Twórczość Rosalie. to efekt własnych muzycznych poszukiwań w odpowiedzi na coraz szerzej eksplorowane trendy we współczesnej muzyce RnB, czerpiącej z klasycznego hip-hopu i nowej elektroniki.

Jej debiut Flashback to spójny, emocjonalny album, który spotkał się z wyjątkowo dobrym przyjęciem wśród słuchaczy i dziennikarzy. Efektem jest między innymi nominacja do nagrody Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Początek 2019 to start prac nad drugą płytą artystki.

TUZZA

Chociaż u podstaw ich twórczości jest rap, Benito i Ricci tworzą muzykę bezkompromisową, stale unikając wygodnego kategoryzowania. Na początku 2018 roku TUZZA wydała świetnie przyjęty materiał TOP ZZ EP. Panowie nie osiedli na laurach i w grudniu zaatakowali swoim pierwszym długogrającym albumem FINO ALLA FINE. Materiał promowany był m.in. singlami Globale, Dybala i Wenus.

Król

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Już pierwszy album z projektem UL/KR zwróciły na niego uwagę polskiej publiczności i krytyków. A 3 kolejne albumy solowe Nielot, Wij i Przez sen zapewniły mu czołową pozycję wśród rodzimych artystów w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej, czy indie rockowej.

Ostatni album Króla, Przewijanie na podglądzie, ukazał się w marcu 2018 i zyskał pozytywne recenzje, a także nominacje do wielu nagród – m.in. Fryderyka.

Marcelina

Marcelina, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, swój imienny debiut wydała już w 2011 roku. Album przyniósł jej m.in. nominację do Fryderyków w kategorii Debiut roku. Po EP-ce Znikam (2012) fani doczekali się drugiego autorskiego wydawnictwa Marceliny Wschody Zachody (2013), utrzymanego w klimacie alt-popu.

Singiel Karmelove, z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego cieszył się dużą popularnością, osiągając ponad 19 milionów odtworzeń w serwisie YouTube. W 2015 roku ukazała się trzecia płyta Gonić burzę.

W ubiegłym roku wyszedł czwarty album Marceliny Koniec wakacji. Nowy materiał to zupełnie nowy etap twórczości artystki. Typowa dla artystki forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings). Płytę promowały single Tańcz i Dinozaury.

Kacperczak

Zespół tworzą bracia – Maciek i Paweł – którzy z muzyką związani są od dziecka. Maciek, starszy z rodzeństwa, jest głównym autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą. Paweł jest perkusistą i odpowiada za produkcję muzyki.

Mimo młodego wieku, mają na swoim koncie kilka zrealizowanych projektów muzycznych oraz występy na dużych krajowych festiwalach. Współpracowali m.in. z zespołem KAMP! i duetem Jan – rapowanie & NOCNY, którzy zaprosili ich na swoją płytę Plansze.

Kraków Live Music Festival 2019 – bilety

Kraków Live Music Festival odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia na terenie Muzeum Lotniska Polskiego w Krakowie. W sprzedaży są dostępne bilety jednodniowe w cenie 249 PLN i karnety dwudniowe za 399 PLN. Kupicie je klikając tutaj.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: