BROCKHAMPTON i Camila Cabello odwołują koncerty na Orange Warsaw Festival 2020– organizatorzy milczą


08 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

W związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa kolejni artyści odwołują swoje letnie trasy koncertowe. Wśród nich znaleźli się ci, którzy za dwa miesiące mają wystąpić na Orange Warsaw Festiwal. Organizatorzy nie podejmują żadnych decyzji, a my ponownie zastanawiamy się – jaka przyszłość czeka polskie festiwale w tym roku?

BROCKHAMPTON odwołuje letnią trasę. Co z koncertem w Polsce?

BROCKHAMPTON to hip-hopowy kolektyw z Ameryki, który w ostatnich latach zyskuje szczególną sławę. W czerwcu mieli zagrać swój pierwszy koncert w Polsce w ramach Orange Warsaw Festival. Na ich Twitterze pojawiła się jednak niedawno informacja o przełożeniu całej nadchodzącej trasy, która obejmowała Europę i Wielką Brytanię.

Wszystkie koncerty, które BROCKHAMPTON planowali na maj i czerwiec 2020 roku zostały przełożone na rok 2021. Nowe daty pojawiły się już na oficjalnej stronie zespołu. Niestety, wśród nich zabrakło Polski…

Camila Cabello również odwołuje nadchodzącą trasę koncertową

Smutnymi wieściami podzieliła się z fanami także Camila Cabello. Artystka ze złamanym sercem poinformowała na swoim Instagramie, że nie może narażać nikogo na ryzyko zakażenia koronawirusem.

W związku z tym nadchodząca trasa Camilii Cabello jest na etapie przenoszenia na inne terminy, które nie są jeszcze znane. Przypomnijmy, że planowo trasa ta miała się rozpocząć na kilka dni przed koncertem wokalistki w Polsce – również w ramach Orange Warsaw Fesitval 2020.

Co z polskimi festiwalami? Czy Orange Warsaw Festival się odbędzie?

Zarówno BROCKHAPTON jak i Camila Cabello mieli w pierwszy weekend czerwca zagrać w Polsce w ramach Orange Warsaw Festival. Wiemy już, że nie zagrają, ale co dalej z samym festiwalem? Pomimo dość klarownych deklaracji głównych gwiazd Orange Warsaw Fesitval, organizatorzy festiwalu milczą i nie podają żadnych konkretnych informacji.

Patrząc na to jak rozwija się sytuacja związana z innymi festiwalami, które mają się odbyć w podobnym terminie, co OWF – raczej pewne jest, że warszawskiej imprezy nie uda się zorganizować w planowanym terminie. Czy zatem zostanie ona, podobnie jak chociażby polski Enea Spring Break czy kalifornijska Coachella, przeniesiona na jesień? Jeśli tak, to czy ogłoszeni dotąd artyści zagrają w nowym terminie?

Wiele pytań nasuwa się na myśl, niestety wszystkie wciąż pozostają bez odpowiedzi. Fani zaczynają się niecierpliwić, a organizatorzy nie podają informacji, choć do festiwalu pozostały już niespełna dwa miesiące. Czasu coraz mniej, a sytuacja coraz bardziej napięta.

Orange Warsaw Festival 2020

Co z innymi festiwalami Alter Artu – Opener Festival oraz Kraków Live Music Festival?

Agencja muzyczna Alter Art stoi w tym roku przed wieloma wyzwaniami. Przypomnijmy, że to właśnie oni odpowiadają za trzy czołowe festiwale muzyczne w Polsce – Orange Warsaw Festival, Open’er Festival oraz Kraków Live Music Festival.

W najlepszej sytuacji jest jak na razie impreza krakowska, która przede wszystkim – nie zdążyła się jeszcze ogłosić. W sytuacji kryzysowej może zatem bez większych problemów po prostu się nie odbyć. Z drugiej strony, Kraków Live Music Festival odbywa się zawsze pod koniec sierpnia, co jest jak na razie najbardziej bezpieczną datą dla festiwali. Być może do tej pory sytuacja zostanie opanowana, a festiwal będzie mógł się normalnie odbyć.

Kraków Live Festival - fot. Wojtek Kobylański
Kraków Live Festival – fot. Wojtek Kobylański

W przypadku Orange Warsaw Festival, który w otwiera sezon festiwalowy Alter Artu sytuacja jest coraz bardziej zagmatwana i przede wszystkim niepewna. Krążą jednak pogłoski, że OWF mógłby się odbyć w terminie nieogłoszonego jeszcze Kraków Live Music Festival. Jest to jakieś wyjście z tej niełatwej sytuacji, zwłaszcza, że organizatorzy w ostatnim oświadczeniu zapowiedzieli, że w razie potrzeby mają przygotowany plan awaryjny.

Coraz mniej osiągalna wydaje się być również perspektywa udziału w tegorocznym Open’erze, co dotyka polskich fanów muzyki wyjątkowo, ponieważ jest to największy festiwal muzyczny w Polsce, który co roku ściąga na lotnisko w Kossakowie największe, światowe gwiazdy. Jednocześnie tegoroczny line-up zapowiadał się wyjątkowo dobrze i zawierał wiele gorących, wyczekiwanych w Polsce nazw.

Roskilde Festival odwołany. Czy to samo czeka naszego Openera?

Nie ma się jednak co oszukiwać. Patrząc na europejską mapę festiwalową widzimy, że coraz więcej imprez z niej w tym roku znika. Ostatnio chociażby poddał się duński Roskilde Festival – jedno z największych letnich wydarzeń muzycznych w tej części globu, który zresztą terminowo pokrywa się z Open’erem.

Niestety widzimy coraz mniej szans na to, aby największy festiwal muzyczny w Polsce mógł się w tym roku odbyć. Sama jego infrastruktura musi zacząć powstawać co najmniej kilka tygodni wcześniej, a w obecnych warunkach nikt nie jest w stanie nad nią pracować.

Dodatkowo, sami organizatorzy festiwalu w Gdyni, po ogłoszeniu kultowego zespołu The Killers, co miało miejsce ponad trzy tygodnie temu – zamilkli. Mamy przeczucie, że to dość wymowna cisza, a pod scenami Open’er Festival spotkamy się dopiero za rok. :(

Open'er Festival najlepszym dużym festiwalem w Europie

W związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa kolejni artyści odwołują swoje letnie trasy koncertowe. Wśród nich znaleźli się ci, którzy za dwa miesiące mają wystąpić na Orange Warsaw Festiwal. Organizatorzy nie podejmują żadnych decyzji, a my ponownie zastanawiamy się – jaka przyszłość czeka polskie festiwale w tym roku? BROCKHAMPTON odwołuje letnią trasę. Co z koncertem […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →