Open’er i inne europejskie festiwale jednoczą się w walce z pandemią

Podziel się newsem:

Kilkadziesiąt europejskich festiwali, w tym Open’er, zjednoczyły się, aby wspólnie śledzić rozwijającą się pandemię koronawirusa.

Przez rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa odwołano już większość wydarzeń zaplanowanych na marzec i kwiecień. Coraz bardziej zagrożone są także imprezy, które mają odbyć się w kolejnych miesiącach. Kilka dni temu o odwołaniu tegorocznej edycji poinformowali organizatorzy brytyjskiego Glastobury.

Europejskie festiwale mówią jednym głosem

Kilka dni temu w sieci pojawiło się oświadczenie #FESTIVALSSTANDUNITED, do którego przyłączyło się kilkadziesiąt europejskich festiwali. Wśród nich znalazł się również polski Open’er Festival. Organizatorzy letnich wydarzeń wciąż liczą, że ich festiwale dojdą do skutku, co bardzo pomogłoby branży, która mocno ucierpiała w wyniku pandemii.

Przedstawiciele festiwali zaznaczają, że na bieżąco monitorują sytuację i zrobią wszystko, by wydarzenia, jeśli dojdą do skutku, były w pełni bezpieczne zarówno dla uczestników, jak i osób nad nimi pracujących.

Będąc promotorami festiwali bardzo poważnie podchodzimy do obecnej sytuacji. Uważnie monitorujemy bieżące wydarzenia i wszyscy, jak zawsze, ściśle współpracujemy z władzami i służbami, aby zapewnić najlepsze i najbezpieczniejsze warunki dla festiwalowej społeczności. Dzielimy się doświadczeniami i wiedzą. Jednoczymy się!

W świetle tych faktów i posiadanej wiedzy będziemy obserwować obecną, globalną sytuację zdrowotną w ciągu nadchodzących tygodni i wspólnie informować Was o podjętych decyzjach. Niemniej wszyscy jednak oczekujemy, że będziemy tego lata organizować nasze festiwale. Będziemy zjednoczeni, by uczynić je bezpiecznym doświadczeniem dla festiwalowiczów i świata zewnętrznego. Chodzi o wzięcie odpowiedzialności za wydarzenia i za festiwalowy świat, którego jesteśmy częścią.

Jesteśmy gotowi wspólnie przyjąć na siebie odpowiedzialność : dla społeczności, muzyki, sztuki i kultury!

Kilkadziesiąt europejskich festiwali, w tym Open’er, zjednoczyły się, aby wspólnie śledzić rozwijającą się pandemię koronawirusa. Przez rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa odwołano już większość wydarzeń zaplanowanych na marzec i kwiecień. Coraz bardziej zagrożone są także imprezy, które mają odbyć się w kolejnych miesiącach. Kilka dni temu o odwołaniu tegorocznej edycji poinformowali organizatorzy brytyjskiego Glastobury. Europejskie festiwale […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →