5 wcieleń za które kochamy Rosalie.


12 grudnia 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Feat z Otsochodzi, udział w projekcie Albo Inaczej 2, teledysk w klimacie popowych klasyków lat 2000… Oto Rosalie. w pięciu najlepszych wersjach! :)

Rosalie. to młoda, poznańska wokalistka urodzona w Berlinie, której charakterystyczny głos w połączeniu z nowoczesnymi beatami tworzy niesamowitą mieszankę współczesnego R&B i elektroniki. Jej debiutancki album „Flashback” wydany na początku tego roku otrzymał nominację do Fryderyka i zdobył nagrodę Sanki 2018! 

Poniżej przedstawiamy Wam 5 wcieleń Rosalie., które zasługują na wyróżnienie w karierze poznańskiej wokalistki!

1. Debiutancka EPka „Enuff”

Debiutancka EPka „Enuff” początkowo została wydana samodzielnie przez Rosalie. Niecodzienne połączenie soulowego głosu artystki z producentami z około hip hopowego świata, dało w efekcie świetne utwory, czego przykładem może być utwór „Pozwól” wyprodukowany przez Jordaha z Małych Miast. Potencjał tego materiału dostrzegła również Alkopoligamia, która w limitowanym nakładzie wydała „Enuff” w fizycznej formie. 

2. Teledysk „Holding Back”

Rosalie. może pochwalić się dość sporą ilością teledysków, jednak obraz stworzony do „Holding Back” zasługuje na szczególne wyróżnienie. Choreografia, taniec, kurtyna deszczu i brokatowo, neonowe kostiumy – wszystko to w oczywisty sposób nawiązuje stylistyką do popowych klasyków lat 2000 i teledysków takich artystek jak Britney Spears czy Beyonce. „Holding Back” to najbardziej reprezentatywny teledysk Rosalie., w którym oprócz produkcyjnego rozmachu, świetnie widać też jak szerokie są inspiracje artystki. Słychać w tym utworze, że dokonania ówczesnych gwiazd popu są dla niej równie ważne co nowoczesne brzmienia z okolic soulu czy r’n’b.

3. Otsochodzi feat. Rosalie. – Nagrania (00:37)

Udział Rosalie. w utworze Otsochodzi to nie jej pierwszy feat z raperem. Wcześniej wokalistka występowała gościnnie na płytach min. Rasmentalismu (razem z Taco Hemingway’em w „Fast Food”) czy Jordaha (wspólny numer „Falstart”). „Nagrania (00:37)” jest singlem z nadchodzącej, drugiej płyty Otsochodzi, której premiera już w lutym przyszłego roku!

4.  Albo Inaczej 2

Projekt Albo Inaczej to jeden z największych fenomenów polskiego rynku muzycznego ostatnich lat. Hip hopowe numery w jazzowych aranżacjach, wykonywane przez takich artystów jak Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko czy Ewa Bem. W ramach drugiej płyty projektu Rosalie. zaśpiewała jeden z najpopularniejszych utworów Te-Trisa „Ile mogę?”, przearanżowany na jazzowo-soulowy sposób.

5. Rosalie. & Poznań Jazz Philharmonic Orchestra

Finał jesiennej trasy artystki odbędzie się 15 grudnia w poznańskiej Tamie, gdzie Rosalie. wystąpi w towarzystwie Poznań Jazz Philharmonic Orchestra! Dyrygent Piotr Scholz oraz 16 muzyków, którzy towarzyszyć będą wokalistce tego wieczoru na scenie, podjęło się wyzwania stworzenia nowych aranżacji utworów artystki, co w połączeniu z wyjątkowymi przestrzeniami budynku Izby Rzemieślniczej, gdzie mieści się Tama, stworzy niezapomniane wydarzenie, które idealnie zwieńczy jesienną trasę Rosalie.

Bilety na to wydarzenie znajdziecie na Biletomat.pl!

Feat z Otsochodzi, udział w projekcie Albo Inaczej 2, teledysk w klimacie popowych klasyków lat 2000… Oto Rosalie. w pięciu najlepszych wersjach! :) Rosalie. to młoda, poznańska wokalistka urodzona w Berlinie, której charakterystyczny głos w połączeniu z nowoczesnymi beatami tworzy niesamowitą mieszankę współczesnego R&B i elektroniki. Jej debiutancki album „Flashback” wydany na początku tego roku otrzymał […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →