kadr z klipu do utworu „2115”

Kortowiada 2023: plejada gwiazd przyjedzie do Olsztyna [aktualizacja]


04 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Do line-upu Kortowiady 2023 dołączają kolejne gwiazdy. Nie ma wątpliwości, że olsztyńskie Juwenalia będą niezwykłym wydarzeniem.

Gwiazdorskie Juwenalia

Kortowiada 2023 to 62. edycja juwenaliów olsztyńskich – jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali studenckich w kraju! Od 25 do 27 maja na Scenie Głównej zlokalizowanej na Plaży Kortowskiej wystąpi aż 15 artystów, o których ujawnianiu będziemy was informować na bieżąco w tym newsie.

Relacja z zeszłorocznej edycji Kortowiady

Sarius zagra na olsztyńskich Juwenaliach! [aktualizacja 14.02.2023]

Kolejnym artystą, który zagra na olsztyńskich juwenaliach Kortowiada 2023, będzie Sarius. Polski raper, reprezentant częstochowskiej sceny hip-hopowej zadebiutował dekadę temu albumem Blisko leży obraz końca, wydanym nakładem wytwórni Asfalt Records. W 2021 roku wydał krążek ANTIHYPE 2, na którym pojawiło się wielu artystów współczesnej sceny, w tym Czarny HIFI, Kaz Bałagane, Tymek, czy Magiera.

Ralph Kaminski kolejną gwiazdą Kortowiady [aktualizacja 21.02.2023]

Olsztyńskie Juwenalia Kortowiada po raz kolejny udowadniają, że na ich wydarzeniu można usłyszeć największe polskie gwiazdy w zasadzie każdego gatunku muzycznego w Polsce. Do line-upu dołączył bowiem Ralph Kaminski. Laureat Paszportu Polityki 2022 zabierze nas na swój wyjątkowy Bal u Rafała, ale z pewnością przypomni nam też czym są Kosmiczne energie i pożyczy nam Wszystkiego najlepszego. Musicie to zobaczyć!

Julia Rocka największym zaskoczeniem olsztyńskich juwenaliów? [aktualizacja 28.02.2023]

Na Kortowiadzie możemy usłyszeć nie tylko artystów, którzy już teraz święcą największe triumfy, ale także wschodzące gwiazdy. Jedną z nich będzie Julia Rocka. Wokalistka, która zadebiutowała swoim albumem Blaza w lutym tego roku, ma na swoim koncie takie hity, jak Oficjalna wersja zdarzeń, Jeep, czy Blow-Up nagrane wspólnie z Kukonem. Z pewnością jednak dla wielu uczestników Kortowiady będzie to pierwsza styczność z jej twórczością. Warto zobaczyć jej występ i się przekonać co w twórczości Julii Rockiej widzą setki tysięcy słuchaczy.

Mrozu wniesie prawdziwe złoto na kortowską plażę [aktualizacja 07.03.2023]

Autor jednej z najlepszych płyt 2022 roku zagra na olsztyńskich Juwenaliach Kortowiada! Mrozu, bo o nim mowa, zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty Złote bloki, która pokryła się platyną. Oprócz hitów, takich jak Złoto, Za daleko czy Galacticos, z pewnością będziemy mieli okazję usłyszeć także starsze utwory na czele z Nic do stracenia czy Aurą. Niezwykła energia koncertowa, jaka bije od Mroza, jest zdecydowanie czymś, co musicie poczuć na własnej skórze!

Enej i ich folkowe brzmienia rozweselą Olsztyn [aktualizacja 14.03.2023]

Czy to nie jest idealny zespół juwenaliowy? Enej przyjedzie, by zaprosić do wspólnej zabawy Kortowiadę 2023. Autorzy takich niezapomnianych hitów jak Lili, Symetryczno-liryczna czy Skrzydlate ręce zaprezentują materiał ze swojej ostatniej płyty Idealny sen. Utwór Ostatni raz z tego krążka był prawdziwym radiowym hitem. Czy zawładnie także sercami uczestników Kortowiady? Wpadajcie, by się o tym przekonać!

Zalia i jej stylistyczne mixy wybrzmią na Kortowiadzie [aktualizacja 21.03.2023]

Mało kto tak jak ona eksperymentuje z brzmieniami na polskiej scenie. W jej twórczości wybrzmiewa jazz, współczesne r&b, soul, ale też pop. Zalia, bo o niej mowa, ma już na swoim koncie debiutancki album kocham i tęsknię wydany w listopadzie 2022 roku, a także występ podczas zeszłorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Czym zaskoczy nas na olsztyńskich juwenaliach Kortowiada 2023? Jest tylko jeden sposób, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Setlista napakowana hitami, White 2115 [aktualizacja 28.03.2023]

Jeśli jest w Polsce artysta, o którym możemy powiedzieć, że ma patent na robienie hitów, to zdecydowanie jest nim White 2115. Wystarczy wspomnieć Californię, RiRi czy 18, a mówimy tylko o jego solowych dokonaniach. Podczas występu na Kortowiadzie 2023 usłyszymy z pewnością także hity ze wspólnych projektów z ekipą 2115 czy SBM Label w ramach Hotelu Maffija 2. Jeśli ktoś wie, jak rozkręcić imprezę to z pewnością jest to Łajcior!

Kup bilety na olsztyńskie juwenalia Kortowiada 2023!

Podczas tegorocznych olsztyńskich juwenaliów Kortowiada 2023 wystąpi także Błażej Król, promujący swój 7. studyjny album oraz czołowi przedstawiciele młodej fali popu w Polsce: Bryska i Michał Szczygieł. Poza tym zobaczymy Gibbsa, autora radiowych hitów Piękny świat i ztb. Pojawi się także Oki, jeden z najpopularniejszych obecnie raperów w naszym kraju. Jego zeszłoroczny album Produkt47, był jednym z najchętniej słuchanych i najszerzej komentowanych rapowych projektów 2022 roku. Usłyszymy również rockową grupę Kult, która zapisała w historii polskiej muzyki za sprawą takich utworów jak Arahja, Baranek, Polska, czy Gdy nie ma dzieci. Kiedy będzie można zobaczyć ten muzyczny dream team? Kortowiada startuje 24 maja na plaży kortowskiej i potrwa aż do 27 maja. Impreza zapowiada się na cztery dni niezwykłej muzycznej zabawy. Bilety na olsztyńskie juwenalia Kortowiada 2023 dostępne są do kupienia na stronie biletomat.pl. Pamiętajcie, że na biletomat.pl można również skorzystać z płatności PayPo, dzięki której macie aż 30 dni na zapłatę – i to bez dodatkowych kosztów.

Do line-upu Kortowiady 2023 dołączają kolejne gwiazdy. Nie ma wątpliwości, że olsztyńskie Juwenalia będą niezwykłym wydarzeniem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Gwiazdorskie Juwenalia Kortowiada 2023 to 62. edycja juwenaliów […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →