fot. okładka albumu „good kid, m.A.A.d city”

Album Kendricka Lamara hitem sprzedażowym nieprzerwanie od 10 lat


21 października 2022

Podziel się newsem:

Klasyczny już album Kendricka Lamara – good kid, m.A.A.d city – nieprzerwanie od 10 lat utrzymuje się na liście sprzedażowej Billboard 200.

Dekada hitu sprzedażowego

Dość popularną opinią jest określenie, że w dzisiejszym świecie wydając album w dużej wytwórni, większą sztuką jest nietrafienie w pierwszym tygodniu na listę najlepiej sprzedających się płyt, niż wejście na nią. Sukcesem można nazwać utrzymanie się na niej na przykład rok. A co jeśli album utrzymuje się na takiej liście 10 lat? Legendarne good kid, m.A.A.d city Kendricka Lamara 21 października, a więc dzisiaj, będzie świętować dekadę od swojej premiery. Już teraz wiadomo, że płyta nie spadnie z zestawienia Billboard 200, co oznacza, że utrzymała się na nim przez 10 lat bez przerwy. Co ciekawe, nie trafiła z początku na pierwsze miejsce. Gdy Kendrick Lamar wydawał swój drugi legalny album, ukazała się także płyta Taylor Swift zatytułowana Red, na której znalazły się m.in. hity I Knew You Were Trouble i We Are Never Ever Getting Back Together. I to ona stanęła wówczas na szczycie Billboard 200. Jednak patrząc na kolejne zestawienia, można stwierdzić, że nie przetrwała próby czasu tak jak good kid, m.A.A.d city.

Kendrick Lamar – good kid, m.A.A.d city

Mr. Morale & The Big Steppers kolejnym hitem

Jakiś czas temu ostatnie wydawnictwo Kendricka Lamara przekroczyło barierę miliarda streamów w serwisie Spotify jako czwarty z jego albumów. Jest to też do tej pory jedyny rapowy album z tego roku, który osiągnął ten pułap. To jednak tylko jedno z licznych osiągnięć artysty związanych z Mr Morale & The Big Steppers. Między innymi 395 tysięcy sprzedanych sztuk w pierwszym tygodniu wciąż pozostaje jednym z najlepszych wyników tego roku. Przebił go jedynie Harry Styles ze swoim Harry’s House, które osiągnęło astronomiczny wynik 521,5 tysięcy sprzedanych sztuk. Wynik Mr Morale & The Big Steppers wystarczył oczywiście do debiutu na pierwszym miejscu zestawienia Billboard 200, co stanowiło czwartą z rzędu „jedynkę” Kendricka.

Klasyczny już album Kendricka Lamara – good kid, m.A.A.d city – nieprzerwanie od 10 lat utrzymuje się na liście sprzedażowej Billboard 200. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →