kadr z klipu do utworu "family ties" Baby Keema i Kendricka Lamara

Wspólny album Kendricka Lamara i Baby Keema? To możliwe


28 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W wywiadzie dla Grammy Baby Keem zdradził, że powstanie wspólnej płyty z Kendrickiem Lamarem nie jest całkiem wykluczone. Sprawdź!

Przecinające się drogi Baby Keema i Kendricka Lamara

Baby Keem pomimo bardzo krótkiego stażu na scenie może się pochwalić aż dwoma wspólnymi numerami z jednym najbardziej cenionych raperów na świecie, a być może i w historii, Kendrickiem Lamarem. K.Dot dograł się do dwóch utworów na debiutanckim albumie Keema, The Melodic Blue. Obu raperów można usłyszeć na range brothers oraz family ties. Tytuł drugiego z tych utworów nie jest przypadkowy. Kendrick Lamar i Baby Keem prywatnie są kuzynostwem. Stąd zaczęły spływać liczne pytania fanów dotyczące potencjalnego wspólnego albumu artystów. Zapytany o to Keem w rozmowie z Grammy.com odpowiedział:

Dobre pytanie. To jest tak jakby 50/50. To może się zdarzyć, a może nie, nie wiem. Zależy od wielu czynników, nad którymi nie mam kontroli. To jest po prostu to, czego chce świat. Jeśli świat tego chce, to może to mieć.

W innej rozmowie, dla Apple Music, spytany o prywatne relacje z Kendrickiem przyznał:

Zawsze, gdy potrzebuję czegoś związanego z życiem, gdy potrzebuję mądrości, to właśnie do niego się udaję. To jedna z pierwszych osób, do których się zwracam – on i Dave Free.

Ciężko stwierdzić, że słowa Keema są jakimś potwierdzeniem prac nad materiałem lub chociaż konkretnych planów, ale z pewnością brak przeczącej odpowiedzi rozpala nadzieje i wyobraźnię fanów Kendricka i Baby Keema.

Baby Keem – familiy ties feat. Kendrick Lamar

Czekając na Kendricka

Już w kwietniu minie dokładnie 5 lat od premiery DAMN, albumu Kendricka Lamara, który osiągnął astronomiczny sukces. Nagrody Grammy oraz BET za najlepszy album hip-hopowy roku, potrójna platynowa płyta za 3 miliony sprzedanych egzemplarzy, ale przede wszystkim nagroda Pulitzera, przyznana po raz pierwszy w historii hip-hopowemu artyście. Od tego czasu jednak brak oficjalnych informacji o nowym albumie Kendricka Lamara, choć pogłosek i poszlak nie brakuje, łącznie z zapowiedzianymi koncertami w Europie, na których wszyscy liczą, że usłyszymy nowy materiał.

W wywiadzie dla Grammy Baby Keem zdradził, że powstanie wspólnej płyty z Kendrickiem Lamarem nie jest całkiem wykluczone. Sprawdź! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Przecinające się […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →