fot. kadr z teledysku „Cesarz”

KęKę z nowym gościnnym występem. Tym razem w utworze “Planetar” Mustafy


02 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

KęKę udzielił się gościnnie w nowym numerze podziemnego zawodnika o ksywie Mustafa. Sprawdź kawałek Planetar!

Mustafa feat. KęKę – Planetar

Planetar to trzeci i ostatni singiel promujący album Simsalabim. W utworze usłyszycie jedynego gościa na płycie – KęKę. Za muzykę odpowiadają ponownie: Gauz, pMx i Panama. Numer został napisany i nagrany już po zakończeniu terapii uzależnień i jest pewnego rodzaju podsumowaniem i nośnikiem nadziei na lepsze jutro.

– czytamy w opisie piosenki

Ostatnie ruchy Kękiego

Niedawno w sieci ukazał się singiel Gdy przyjdzie czas, którym radomianin przerwał półtoraroczne milczenie wydawnicze. Czy kawałek jest zapowiedzią nowego materiału? Niestety nie. KęKę opublikował wcześniej obszerny statement w swoich socialach, w którym wyznał, że jest w trakcie blokady twórczej.

Siemanko!

Czekałem z napisaniem tego postu, od paru miesięcy, po cichu licząc, że coś się zmieni.

Nie zmieniło się jednak, więc lecimy.

Ci którzy śledzą moje działania muzyczne, wiedzą że od debiutu w 2013 r, moje kolejne albumy ukazywały się w odstępie półtorarocznym. Była to idealna przerwa, konieczna abym coś przeżył, przemyślał, ponownie zgłodniał muzycznie. Pozwalało to też zachować koncertową świeżość.

Kiedy już po parokrotnym odwiedzeniu danego miasta, z tym samym repertuarem, wkradała się rutyna, wychodził nowy materiał i radość z grania wracała.

Wedle tego schematu, kolejny krążek „powinien” ukazać się tej jesieni. Tak się nie stanie.

Ci którzy słuchali kawałka „2021” bądź gdzieś trafili na moją wypowiedzieć, w tym temacie, wiedzą, że od prawie półtora roku, nie mogę napisać nic solowego. Wyjątkiem jest ww. numer i jeszcze jeden utwór, ale o tym później.

Przyczyny tej niemocy twórczej, nie są jasne dla mnie samego. Nie wiem, czy to „starość”, , ciężkie przeżycia ostatniego roku, leki ,sytuacja na świecie, czy po prostu tak jest w życiu i nic Pan nei zrobisz 🙂

Mniejsza o to. Nie jest to dla mnie problem być czy nie być, choć nie ukrywam, że czuję się z tym dziwnie.

Słucham dużo bitów, próbuję coś pisać, no ale póki co nie idzie. Nie oznacza to, że ostatecznie pogodziłem się z tym że już nigdy nic nie wydam, bo rap jest dla mnie tak ważny, że liczę że prędzej czy później coś się zmieni, i się odblokuję. Tak że, nie jest to „Oświadczenie o końcu kariery”😊

Jest to „Oświadczenie o niegraniu koncertów do momentu wydania nowego materiału”😊

Gramy solowo, do końca sierpnia. Od września, czyli wtedy kiedy miałby wyjść płyta której nie ma 🙂 STOP.

Do momentu, aż coś wydam. Postanowienie jest ostateczne, choć mogę gdzieś się pojawić gościnnie na jeden czy dwa kawałki.

Chcę aby brak styczności z Wami, zmobilizował mnie do działań, no i nie chce Wam wychodzić na scenę, z poczuciem, że nie chce mi się na niej być. I jestem znudzony. Myślę, że to jest fair. Dla was i dla mnie samego jako, powiedzmy artysty:)

Zadbaliśmy o to aby przed tą, mam nadzieję krótką przerwą, na trasie znalazły się RADOM i Września. W razie czego, jakby nie udało mi się już niczego nagrać w przyszłości, sumienie będę miał czyste.

Do rozpiski koncertowej widocznej na wcześniejszym foto, dojdą jeszcze ze 2 miejsca, których póki co nie możemy ogłosić.

Sprawa drugiego solowego numeru. Po dwóch miesiącach pisania, udało mi się parę dni temu nagrać kawałek. Wrzucę go Wam jak najszybciej, jako lużny numer. Tak, o. Bez klipu, W internet, jak kiedyś. #luźnerzeczy

Pozdrawiam

Edit: Nagrałem też sporo gościnek, które się ukażą, licząc że to mnie jakoś odblokuje. Nie odblokowało, ale gościnki zostały.

– wyjaśnił raper (pisownia oryginalna)
Kękę diamentowa płyta
KęKę, źródło: kadr z teledysku Wyjebane (Tak Mocno)

KęKę udzielił się gościnnie w nowym numerze podziemnego zawodnika o ksywie Mustafa. Sprawdź kawałek Planetar! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Mustafa feat. KęKę – Planetar Planetar to trzeci i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →