kadr z klipu do utworu KęKę „Nie mów mi”

KęKę wyda swoje płyty na kasetach magnetofonowych

Podziel się newsem:

Oldschool alert! Kękę zapowiedział wydanie kilku swoich albumów na kasetach magnetofonowych. Sprawdź szczegóły!

Ostatnie albumy KęKę na kasetach

Przy okazji promocji swojej ostatniej płyty zatytułowanej Siara KęKę przygotował wyjątkową gratkę dla kolekcjonerów. Ostatni album rapera z Radomia ukazał się na kasetach magnetofonowych. 500 sztuk rozeszło się w moment, a na serwisach aukcyjnych resellerzy wystawiają je po kwotach dwukrotnie przewyższających pierwotną cenę. Ta sytuacja nakłoniła KęKę do wydania na kasetach także innych swoich płyt: Mr KęKę, To Tu oraz Trzecie rzeczy. Nakład każdej z nich będzie wynosił 700 sztuk.

Wygląd kaset magnetofonowych Siara

Przerwa wydawnicza

Niedawno KęKę przekazał swoim fanom dość niepokojące wieści związane ze swoim zastojem twórczym. Poniżej pełna treść oświadczenia:

Siemanko!
Czekałem z napisaniem tego postu, od paru miesięcy, po cichu licząc, że coś się zmieni.
Nie zmieniło się jednak, więc lecimy😊
Ci którzy śledzą moje działania muzyczne, wiedzą że od debiutu w 2013 r, moje kolejne albumy ukazywały się w odstępie półtorarocznym. Była to idealna przerwa, konieczna abym coś przeżył, przemyślał, ponownie zgłodniał muzycznie. Pozwalało to też zachować koncertową świeżość.
Kiedy już po parokrotnym odwiedzeniu danego miasta, z tym samym repertuarem, wkradała się rutyna, wychodził nowy materiał i radość z grania wracała.
Wedle tego schematu, kolejny krążek „powinien” ukazać się tej jesieni. Tak się nie stanie.
Ci którzy słuchali kawałka „2021” bądź gdzieś trafili na moją wypowiedzieć, w tym temacie, wiedzą, że od prawie półtora roku, nie mogę napisać nic solowego. Wyjątkiem jest ww. numer i jeszcze jeden utwór, ale o tym później.
Przyczyny tej niemocy twórczej, nie są jasne dla mnie samego. Nie wiem, czy to „starość”, , ciężkie przeżycia ostatniego roku, leki ,sytuacja na świecie, czy po prostu tak jest w życiu i nic Pan nei zrobisz 🙂
Mniejsza o to. Nie jest to dla mnie problem być czy nie być, choć nie ukrywam, że czuję się z tym dziwnie.
Słucham dużo bitów, próbuję coś pisać, no ale póki co nie idzie. Nie oznacza to, że ostatecznie pogodziłem się z tym że już nigdy nic nie wydam, bo rap jest dla mnie tak ważny, że liczę że prędzej czy później coś się zmieni, i się odblokuję. Tak że, nie jest to „Oświadczenie o końcu kariery”😊
Jest to „Oświadczenie o niegraniu koncertów do momentu wydania nowego materiału”😊
Gramy solowo, do końca sierpnia. Od września, czyli wtedy kiedy miałby wyjść płyta której nie ma 🙂 STOP.
Do momentu, aż coś wydam. Postanowienie jest ostateczne, choć mogę gdzieś się pojawić gościnnie na jeden czy dwa kawałki.
Chcę aby brak styczności z Wami, zmobilizował mnie do działań, no i nie chce Wam wychodzić na scenę, z poczuciem, że nie chce mi się na niej być. I jestem znudzony. Myślę, że to jest fair. Dla was i dla mnie samego jako, powiedzmy artysty:)
Zadbaliśmy o to aby przed tą, mam nadzieję krótką przerwą, na trasie znalazły się RADOM i Września. W razie czego, jakby nie udało mi się już niczego nagrać w przyszłości, sumienie będę miał czyste.
Do rozpiski koncertowej widocznej na wcześniejszym foto, dojdą jeszcze ze 2 miejsca, których póki co nie możemy ogłosić.
Sprawa drugiego solowego numeru. Po dwóch miesiącach pisania, udało mi się parę dni temu nagrać kawałek. Wrzucę go Wam jak najszybciej, jako lużny numer. Tak, o. Bez klipu, W internet, jak kiedyś. #luźnerzeczy
Pozdrawiam
Edit: Nagrałem też sporo gościnek, które się ukażą, licząc że to mnie jakoś odblokuje. Nie odblokowało, ale gościnki zostały.

– wytłumaczył KęKę (pisownia oryginalna)

KęKę – Gdy przyjdzie czas prod. PSR

KęKę zagra na Ursynaliach!

Przerwa koncertowa KęKę zbliża się nieuchronnie, jednak wciąż jest jeszcze szansa, by zobaczyć rapera z Radomia na żywo. 4 czerwca zagra on na warszawskich Ursynaliach. Jeśli nie jest to wciąż dla was wystarczająca zachęta, oprócz wystąpią także Tede, Kartky i Kubańczyk. Nie możecie tego przegapić! Bilety na to wydarzenie są dostępne do kupienia na stronie biletomat.pl.

Oldschool alert! Kękę zapowiedział wydanie kilku swoich albumów na kasetach magnetofonowych. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Ostatnie albumy KęKę na kasetach Przy okazji promocji […]

Kup bilet na koncert Kękę na Ursynaliach!

Biletomat.pl
10 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →