Karolina Czarnecka z drugim singlem zapowiadającym nową płytę


18 października 2019

Obserwuj nas na instagramie:

15 listopada ukaże się najnowsza płyta Karoliny Czarneckiej zatytułowana Cud. Dziś do sieci trafił drugi singiel, który się na niej znajdzie. Artystka nowe wydawnictwo będzie promować podczas klubowej trasy koncertowej.

Nowa piosenka Karoliny Czarneckiej Trzydzieści to druga, po Módl się za nami, zapowiedź albumu Cud, który ukaże się 15 listopada, nakładem wytwórni Kayax. Tym razem, dzięki cezurze wieku, łączy swoje życie z dorosłością kraju, w którym żyje.

Ten numer dedykuję sobie i Polsce. Obie obchodzimy w tym roku trzydziestolecie. Tylko że ja wolność znam od urodzenia, Ona – niekoniecznie. Dziś jesteśmy w podobnym momencie. Dużo jest hałasu i różnych narracji, zagubienie wzrasta. Nadmiar, przesada, zachwianie poczucia bezpieczeństwa. Masa informacji do przetworzenia. Rozpady grup, załamania wspólnot. I gdzieś w tym wszystkim niezidentyfikowane emocje. Jedni wybierają eskapizm, drudzy walczą. Spalają się, ale walczą. Pytanie, czy warto. Warto?

Karolina Czarnecka – Trzydzieści

Płyta Cud ukaże się już naprawdę za chwilę. Będzie rapowo i folkowo. Konserwatywne wartości i magię Podlasia i zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto w którym żyję. Zderzam Wschód z Zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości.

Karolina Czarnecka – Cud – tracklista

Karolina Czarnecka - Cud
 1. Oj, sama, ja se sama
 2. Módl się za nami
 3. Trzydzieści
 4. Nachapacze
 5. Perun
 6. Śpiącego wilczka ze snu zbudziła
 7. Dom
 8. Duszewność
 9. Córy
 10. Pielgrzymka
 11. Dziewczyna wyrusza na wojnę
 12. Potupaja
 13. Bestiariusz
 14. Kto znajduje, źle szukał
 15. Polska musi uwierzyć w miłość

Artystka na albumie zestawia ze sobą konserwatyzm i magię rodzinnego Podlasia z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, w której mieszka. Płyta podzielona jest na trzy części, a każdą z nich otworzy podlaska pieśń. Pojawiają się na niej tak różne kwestie, jak wołanie o (samo)akceptację i tolerancję, krytyka konsumpcjonizmu, manifest niezależności, czy odwołanie się do pierwotnych sił i instynktów.

Karolina Czarnecka – Trasa Cud

Tuż po premierze krążka Karolina wyruszy w trasę, podczas której zagra klubowe koncerty w 11 polskich miastach. Sprawdźcie, gdzie będzie można ją usłyszeć na żywo:

17.11. – Sochaczew, Łoskot
22.11. – Bydgoszcz, Mózg
23.11. – Sopot, Sfinks700
28.11. – Wrocław, Luksus
29.11. – Bielsko-Biała, Aquarium
01.12. – Kielce, Garaż
05.12. – Białystok, Zmiana Klimatu
07.12. – Tychy, Underground
08.12. – Kraków, Kwadrat
12.12. – Poznań, Dragon
13.12. – Szczecin, Delta

Bilety na koncert w Poznaniu znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

15 listopada ukaże się najnowsza płyta Karoliny Czarneckiej zatytułowana Cud. Dziś do sieci trafił drugi singiel, który się na niej znajdzie. Artystka nowe wydawnictwo będzie promować podczas klubowej trasy koncertowej. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →