Karolina Czarnecka z nowym singlem – „Módl się za nami”

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Utwór Módl się za nami zapowiada nową płytę, którą Karolina Czarnecka wyda jesienią tego roku nakładem wytwórni Kayax. Zobaczcie teledysk.

Karolina Czarnecka

Karolina Czarnecka zasłynęła piosenką Hera koka hasz LSD, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 r. Jest dyplomowaną lalkarką i prawie dyplomowaną aktorką dramatyczną. Współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Żelaznych Wagin oraz Gangu Śródmieście.

Karolina Czarnecka – Hera koka hasz LSD:

W 2014 roku artystka wydała debiutancką solową EP-kę Córka, na której znalazły się – obok przeboju z PPA – piosenki Zjawa czy Demakijaż. Wiosną 2018 roku miał swoją premierę album Solarium 2.0 – promowany singlami Anaruk i Mój pokój – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej na pierwszym krążku.

Na ten rok zapowiedziane jest nowe wydawnictwo Karoliny. Zapowiada je singiel Módl się za nami, który wraz z klipem pojawił się dziś na YouTube.

Karolina Czarnecka – Módl się za nami – teledysk

Piosenka opowiada o tym, jak to jest być sobą w niekoniecznie przyjaznym świecie. I choć artystka w naturalny sposób patrzy z kobiecej perspektywy, to sama historia, jak i przekaz z niej płynący, zdecydowanie nie mają płci. A rap i tłuste bity kolektywu Winettou to nie tylko forma artystycznej ekspresji, ale i znakomity transmiter opowieści.

Ta piosenka to moja historia, którą się z Wami dzielę i daję ją Wam ot tak, na tacy. Jestem kobietą hybrydą z własną indywidualną historią, momentami radosną, a chwilami smutną. Dotykałam już wielu materii i struktur, a teraz tak na poważnie używam formy rapu. I bardzo mnie to kręci. Lubię wychodzić poza strefę komfortu. Na nowej płycie kurs na rap zostanie utrzymany, ale wzbogacony będzie o kontekst ukochanego przeze mnie wschodu. Łączę na niej konserwatyzm i magię Podlasia i zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto w którym żyję. Zderzam wschód z zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości.

Karolina Czarnecka w najbliższy weekend wystąpi podczas koncertu Męskiego Grania w Krakowie. Później będzie można ją zobaczyć na tegorocznej edycji festiwalu Pol’and’Rock.

Fot. Łukasz Jasiukowicz, Anka Szwec

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: