kadr z podcastu „Drink Champs"

Powrót superduetu? Kanye West przekonuje, że „Watch The Throne 2” powstaje


17 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kanye West podzielił się w podcaście Drink Champs informacją, że wraz z Jayem-Z pracują nad drugą częścią projektu Watch The Throne.

Kanye West i Jay-Z znowu razem?

Tak, to kolejny news o Kanye Weście. Ale tym razem muzyczny, obiecujemy! W podcaście Drink Champs raper zapowiedział, że wraz z Jayem-Z pracują nad Watch The Throne 2, kontynuacją ich hitowego albumu z 2011 roku:

To D’usse [rodzaj koniaku – przyp. red.] przynoszę wam od mojego brata, Hovy. Dzięki uprzejmości The Throne. Część druga już wkrótce.

Kanye nie podał jednak żadnych szczegółów wydawnictwa. Sama zapowiedź tej współpracy jest jednak niezwykle ciekawa, ponieważ w wywiadzie dla Drink Champs w ubiegłym roku w taki sposób wypowiadał się na temat współpracy przy pierwszej części płyty:

Zabrałem ten kawałek z mojego własnego projektu, który miał być kontynuacją My Beautiful Dark Twisted Fantasy. To był sampel do utworu Otis. Zacząłem nad nim pracować, a tego samego dnia miałem lecieć do Mediolanu. Spóźniłem się na ten lot, bo tak mi zależało. Pomyślałem sobie: „To musi być hit bez względu na wszystko. Dam z siebie wszystko”. Tak samo New Day miało początkowo trafić na mój solowy projekt. Wdaliśmy się wtedy w wielką kłótnię, ponieważ miał [Jay-Z – przyp. red.] piosenkę o nazwie Holy Grail, w której śpiewał Justin Timberlake. Gdy ją usłyszałem, powiedziałem: „Musimy to umieścić na tym albumie”. Ale się nie zgodził. Wszyscy wiedzą, że Jay jest bardzo samolubny… Wszyscy go kochamy, ale jest naprawdę bardzo samolubny

– powiedział Kanye.

Fragment podcastu Drink Champs z udziałem Kanye

Kolejne kontrowersje

W tym samym podcaście Kanye wypowiedział się na temat Black Lives Matters i George’a Floyda, w sposób, który po raz kolejny zbulwersował wiele osób. Przyznał, że jego zdaniem śmierć George’a Floyda była w rzeczywistości spowodowana obecnością fentanylu w jego organizmie. Kwestionował także sposób umieszczenia kolana policjanta na szyi ofiary. Warto przypomnieć, że rzeczony policjant, Derek Chauvin, został skazany w 2001 r. na 22,5 roku więzienia za nieumyślne morderstwo. Przyciskał on kolanem szyję George’a Floyda przez ponad 9 minut. 

Kanye West podzielił się w podcaście Drink Champs informacją, że wraz z Jayem-Z pracują nad drugą częścią projektu Watch The Throne. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kanye West i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →